Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
554 posty 42 komentarze

blog Zbigniewa Kuźmiuka

kuzmiuk - Blog ekonomiczno-polityczny

PR-owski majstersztyk- stanąć na czele protestu przeciw własnej decyzji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmiana stanowiska Premiera Tuska przybrała wręcz groteskową formę. Stanąć na czele protestu przeciwko swojej podjętej zresztą zaledwie parę dni temu, decyzji i to bez mrugnięcia okiem, to jest dopiero PR-owski majstersztyk.

1. Nie zabierałem do tej pory głosu w sprawie ACTA, bo mówiąc szczerze nie mam głębszej wiedzy w tej sprawie ale piątkowa wolta Premiera Tuska dotycząca tej problematyki, skłoniła mnie do tego.

Publiczny bunt przeciw własnej decyzji jest moim zdaniem wręcz kwintesencją sposobu rządzenia jaki Premier Tusk uprawia już od ponad 4 lat i jest doprawdy zadziwiające, że Polacy dają się ciągle na to nabierać.

Oczywiście bez wsparcia „zaprzyjaźnionych mediów” ten sposób rządzenia, zostałby ośmieszony już bardzo dawno ale na razie „medialna wajcha” nie jest przestawiana więc PR-owskie sztuczki trwają w najlepsze.

2. Prekursorem tego typu zachowań był Prezydent Lech Wałęsa. Kiedy skutki reform Mazowieckiego i Balcerowicza w pierwszej połowie lat 90-tych poprzedniego stulecia, spowodowały pauperyzację wielu grup społecznych i niezadowoleni ludzie zaczęli protestować na ulicach, Lech Wałęsa, który te reformy wspierał, zapowiedział, że stanie na czele pochodu idącego na zajmowany przez niego Belweder.

Wtedy media i to niezwykle mocno go zaatakowały, a słynny bon mot Wałęsy z tego okresu „jestem za, a nawet przeciw” trafił na prześmiewcze T-shirty, które z upodobaniem nosili młodzi ludzie.

Teraz, krytyczne teksty obnażające hucpę rządzącej Platformy w sprawie ACTA, można przeczytać na niektórych portalach internetowych i w nielicznych gazetach, a mainstreamowe media jak najbardziej poważnie tłumaczą zmianę stanowiska Premiera Tuska w tej sprawie.

3. Przypomnijmy tylko, że niecałe dwa tygodnie temu Premier Tusk wydał dyspozycję polskiej ambasador w Tokio, żeby podpisała porozumienie ACTA, mimo że już wtedy trwały intensywne protesty internautów.

Dodał do tego komunikat, że nie będzie ulegał „brutalnemu szantażowi” kogokolwiek ale jak w wielu miastach mimo siarczystych mrozów pojawiły się setki i tysiące protestujących z transparentami nie pozostawiającymi wątpliwości, kogo uważają za winnego tego co się stało, natychmiast spuścił z tonu.

Najpierw subtelnie wskazał winnych. Okazali się nimi minister kultury Bogdan Zdrojewski i minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, którzy niedostatecznie przypilnowali konsultacji społecznych w sprawie ACTA.

Boni, który przez poprzednie 4 lata był swoistym piorunochronem tego rządu i tym razem jako jedyny z tej ekipy rządowej przepraszał internautów, a nawet ponoć złożył dymisję na ręce premiera. Przecieki z ostatniego posiedzenia rządu, nie pozostawiały wątpliwości. Premier Tusk rozzłościł się (car rozsierdiłsja), nerwowo szuka jakiegoś wyjścia z sytuacji.

4. I znalazł. Wstrzymuje ratyfikację porozumienia ACTA (choć takiego kroku w sensie prawnym podjąć nie można) i rozpoczyna na dużą skalę konsultacje społeczne, w których jak można się spodziewać na wszelkie sposoby będzie się znieczulać internautów.

W ostatni piątek zaczęli je już jego przyjaciele polityczni z Gdańska (prezydent Adamowicz) i to w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej ale okazało się, że tzw. zwykli zjadacze chleba mogli tam zadać tylko dwa pytania bo przedstawiciele władzy (minister Boni) mieli już umówione następne spotkania.

Dzisiaj na pewno będzie lepiej. Spotkanie w Kancelarii Premiera, transmisje telewizyjne zaprzyjaźnionych stacji, Premier Tusk zapewne będzie demokratą z krwi i kości, no i będzie brylował, „pochylając się z troską” tym razem nad internautami.

5. Takich wolt Premiera Tuska przez ostatnie 4 lata było zresztą sporo. Zawsze zmiana jego stanowiska w jakiejś sprawie następowała po szybko przeprowadzonych badaniach opinii publicznej, w których okazywało się że rządzący mogą stracić punkty poparcia społecznego.

Teraz jednak zmiana stanowiska Premiera Tuska przybrała wręcz groteskową formę. Stanąć na czele protestu przeciwko swojej podjętej zresztą zaledwie parę dni temu, decyzji i to bez mrugnięcia okiem, to jest dopiero PR-owski majstersztyk.

KOMENTARZE

 • A Pana kto wyegzorcyzmował?
  .
  Skąd to nagle dostrzeganie rzeczywistości? Przecież biografia mówi jasno
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Ku%C5%BAmiuk
 • "ACTA" czyli nowa forma totalitaryzmu?!
  Mamy w Polsce ustawę chroniącą prawa autorskie i nie potrzeba nam teraz, tylnymi drzwiami wprowadzania furtki do inwigilacji Internetu! Telewizja publiczna jakoś nie informuje jakie zagrożenia ukryto w operacji o kryptonimie ACTA.

  Czym charakteryzowały się największe totalitaryzmy?

  Całość tutaj:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12957&Itemid=3
 • @ Autor
  Być za a nawet przeciw, to już przerabialiśmy.
 • @zwyczajnie normalny 09:17:38
  Eeeeee, lemingi łykają jak ciepłe bułeczki !
  Media natomiast nie łykają bo one nie są od łykania. Media są od rzygania co też robią bardzo umiejętnie i skutecznie.

  Tusk znów robi pokazówkę i ma rację p.Kuźmiuk pisząc, że tuskowe stawanie na czele protestu przeciwko własnej decyzji to poza pijarowską zagrywką groteska. Ja bym to nazwała nawet akrobacją cyrkową na najwyższym poziomie i bez asekuracji.
  A czemu Tusk dziś taki chojrak ? Bo jest już po ptokach, internauci mogą sobie podskakiwać ile chcą, a Tusek jest spokojny bo jeśli większość państw UE ratyfikuje te durne ACTA to względem Unii Tusk pozostał lojalny, względem opinii publicznej w Polsce również. No bo przecież ugiął się i debatę zainicjował. A że nie wyszła ? Trudno, on już umywa ręce, proszę nie mieć pretensji bo on chciał dobrze i takie tam dyrdymały...
  Na tym polega właśnie cyrk "Tusk".
  Pozdrawiam.
 • @R.Zaleski 09:54:41
  Teraz mamy modyfikację - być przeciw, a nawet za.
  Pozdrawiam.
 • @Multimir 08:44:18
  No i jakie "zbrodnie" Kuźmiuka kryje ta biografia?
  Człowiek postępujący tak jak Kuźmiuk zasługuje na szacunek, bo choć wcześniej działał w reżymowym PSL , to jednak w końcu opuścił to środowisko by działać na rzecz Polski i Polaków.
  Godne potępienia są biografie takich, którzy kiedyś działali na rzecz demokracji, a teraz ręka w rękę ze zbrodniarzami komunistycznymi niszczą Polskę.
  Zanim powiesz- pomyśl, myślenie ma przyszłość!
 • @contessa 10:03:43
  Właśnie tak!
 • @35stan
  .
  Właściwie skoro nie rozumie Pan ogólnej przynależności do rządzącego układu, oraz wynikającej z tego wiedzy, to nie mam co Panu tłumaczyć.

  Ludzie z rządzącego układu (pewna stała grupa, niezależnie od tymczasowej
  pozycji) np. od 1985 roku wiedzieli i ukrywali przed nami :

  http://youtu.be/RvwEGLrATAk
 • @zwyczajnie normalny 11:17:53
  No to wejdź np. na czata interii nocą (głównie wtedy lecą polityczne rozmówki) i sprawdzisz sobie czy lemingi faktycznie nie kupują...
  Pozdrawiam.
 • Panie Kuźmiuk jak było w PSL
  partii, która sprzedaje rolnictwo firmie Monsanto? Czy Pan protestował przeciwko przedłużeniu legalizacji pasz GMO i czemu kupując mięso konsument nie wie, że hodowla była oparta o pasze GMO? Ile soi i kukurydzy GMO trafia na rynek polski poza paszami? Czy jest monitoring upraw GMO, można bezkarnie siać GMO?!
  http://knockandtalk.wordpress.com/2012/01/31/hungary-destroys-all-monsanto-gmo-corn-fields-natural-society/

  http://www.youtube.com/watch?v=2IiZ4cqY7x0&feature=results_main&playnext=1&list=PLB268F8E55CE24584
 • @loo 13:07:25
  W PSLU nie jestem już od 2007 roku (od 6 lat) więc nie wiem nic w tej sprawie
 • @kuzmiuk 14:21:49
  Aktualny temat:
  "Ministerstwo rolnictwa zamierza przygotować przepisy wydłużające o cztery lata okres kończącego się w tym roku moratorium na zakaz używania pasz genetycznie modyfikowanych w żywieniu zwierząt - poinformował PAP wiceminister rolnictwa Andrzej Butra."

  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120125/AGROBIZNES/340774568

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31