Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
554 posty 42 komentarze

blog Zbigniewa Kuźmiuka

kuzmiuk - Blog ekonomiczno-polityczny

Prawdziwy cel „reformy” emerytalnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za komuny opowiadano taki makabryczny żart „emerycie popieraj partię czynem i umieraj przed terminem”. Minister Rostowski wypowiedział to wprawdzie łagodniejszymi słowami ale sens tej wypowiedzi jest ten sam.

 1. Minister Rostowski ma ostatnio „dobre” dni. A to „zamachnie” się na niezależność banku centralnego, żądając od jego prezesa wyasygnowania ponad 6 mld euro na pożyczkę dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a to wpadnie w histerię na posiedzeniu Sejmu, kiedy posłowie wykażą jego niekompetencję, a to wreszcie wyjaśni publicznie prawdziwy cel proponowanego przez rząd Tuska, podniesienia wieku emerytalnego.

Rzeczywiście w audycji TOK FM szef resortu finansów odkrył się zupełnie i zauważył „żeby emerytura była godziwa, no to niestety- mówimy o przykrych rzeczach, ale jest to konieczne-przejście na emeryturę musi być na tyle późne, żeby oczekiwana przeciętna długość życia, nie była bardzo długa”.

Mówiąc prostszym językiem rząd Tuska wydłużając wiek emerytalny mężczyzn o 2 lata i kobiet o 7 lat, chce doprowadzić to tego aby po przejściu na emeryturę czas jej pobierania był możliwie jak najkrótszy.

2. Za komuny opowiadano taki makabryczny żart „emerycie popieraj partię czynem i umieraj przed terminem”. Minister Rostowski wypowiedział to wprawdzie łagodniejszymi słowami ale sens tej wypowiedzi jest ten sam.

Rzeczywiście podniesienie wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat przy oczekiwanej przeciętnej długości ich życia wynoszącej w Polsce niewiele ponad 71 lat doprowadzi do tego, że przeciętny Polak będzie cieszył się emeryturą zaledwie przez 4 lata.

W przypadku kobiet, gdzie przeciętna oczekiwana długość ich życia w Polsce wynosi niewiele ponad 79 lat, okres pobierania przez Polki emerytury będzie trochę dłuższy i wyniesie niewiele ponad 12 lat.

Jeżeli zestawimy te krótkie okresy pobierania świadczeń emerytalnych z długością czasu pracy wynoszącego po tych zmianach 40 lat i więcej, to płacenie przez ponad 40 lat składki emerytalnej, ma pozwolić tylko na od 4 do 12 lat pobierania emerytur.

Trudno się więc dziwić, że propozycja rządowa napotkała na ogromny społeczny opór. Związek zawodowy „Solidarność” zebrał blisko 1,4 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie ale wszystko wskazuje na to, że rządząca większość mimo takiej ilości podpisów, ten wniosek jednak odrzuci.

3. Jest jeszcze kilka ważnych problemów związanych z podniesieniem wieku emerytalnego. Jednym z nich jest los osób które z różnych względów w wieku powyżej 50-60 lat stracą dotychczasową pracę. Trudno sobie wyobrazić aby były one w stanie szybko znaleźć nową pracę, co potwierdzają losy tzw. programu 50+, który został przyjęty przez tę koalicję PO-PSL już na początku 2009 roku.

Stwarzał on dodatkowe preferencje dla pracodawców zatrudniających pracowników w wieku powyżej 50 lat ale mimo zaangażowania w jego realizację zarówno pieniędzy budżetowych i jak i sporych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego jego realizacja w ciągu prawie 3 lat, nie przyniosła spodziewanych efektów.

Pracownikom, którzy z jakiś względów stracą pracę w wieku powyżej 50 lat, będzie bardzo trudno podjąć ją na nowo, a czekanie kilkanaście lat na emeryturę, może być dla wielu okresem zbyt długim.

4. Kolejny problem to wynosząca ponad 2 mln osób armia obecnych bezrobotnych. W lutym tego roku poziom bezrobocia zbliży się do 14% czyli bez pracy będzie 2,2 mln ludzi z tego ponad połowa to długotrwale bezrobotni.

To bezrobocie specjalnie się nie zmniejsza mimo realizacji dużej ilości inwestycji infrastrukturalnych finansowanych z funduszy unijnych, a także sporych środków przeznaczanych na ten cel z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jest pewne, że wydłużenie wieku emerytalnego jeszcze bardziej zabetonuje rynek pracy dla ludzi młodych także tych z wyższym wykształceniem. Nieuchronnie spowoduje to kolejną falę ich emigracji za granicę, a to jeszcze bardziej pogorszy sytuację finansową systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

Wszystko to więc wskazuje na to, że rząd che poprawić sytuację finansową w ubezpieczeniach emerytalnych tylko i wyłącznie skróceniem czasu pobierania świadczeń przez przyszłych emerytów. Minister Rostowski te zamiary rządu „subtelnie” przedstawił.

KOMENTARZE

 • ma Pan rację
  to nie jest żadna reforma emerytalna tylko kolejne ciecia kosztów tym razem emerytór. rząd ma gdzieś że ludzie tracą pracę po 50 w wiekszości przypadków nowej nie dostaną z róznych powodów i za co mają żyć do emerytuty? - na utrzymaniu dzieci zapewne?
  Rząd znów zwala swoje obowiązki na innych sam matwiąc sie tylko o swoje i wybierając najprostrzą drogę czyli zabierania społeczeństwu.
  To typowe dla tego rządu, który jest najgorszym od 20lat.
  Zamiast rozwijac polskie firmy on je niszczy nowymi i wyższymi podatkami a to wpływa na wzrost bezrobocia i na emigrację za chlebem młodych i zdolnych często na stałe za granicę co wpływa własnie na poltykę emerytalną. Rząd na pewno to widzi ale jak widać nie zalezy mu na dobrze Polski i polaków. Dlaczego? Bo to nie jest już nasz rząd.
 • wreszcie ktoś ze świecznika zauważył, że największe zastrzeżenia
  musi budzić to, że bezrobotny po 50 będzie musiał dłużej czekać na zapomogę w postaci emerytury, bo w czasach szalejącego bezrobocia nie dostanie żadnej pracy,

  stąd właście banksterzy proponują wykup majątku za pół darmo od takich ludzi na przymusie dożycia do emerytury, i jest to całkowicie świadoma i skalkulowana akcja przejęcia majątków ludzi, którzy byli kiedyś na swoim.

  Pozostaje pytanie, czy ta akcja może być uważana za inną odmianę tego, co się działo z Żydami podczas wojny, odmianę nie tak drastyczną w środkach, ale w rezultacie prowadzącą do tego samego.
 • przeciętna długość życia mężczyzn 71, kobiet 79
  jeśli kobiety mają zarabiać tyle samo co mężczyźni, i płacić tę samą składkę ubezpieczeniową, to jeśli

  mężczyźni mogą przejść na emeryturę w wieku 67 lat
  kobiety powinny przechodzić w wieku ............. 75 lat
 • Dwa kawałki z informacji ZUS dla płacącego składki Polaka
  "hipotetyczna kwota składek przez średnie dalsze trwanie życia dla wieku.........ustalone wg tablicy trwania życia........"

  Tablica trwania życia - nieżle
  Ciekawe w którym miejscu tej tablicy jest 50 letni Nowak,
  a w którym miejscu 30 letni Kowalski
  Rozumiem że ta tablica jest COROCZNIE AKTUALIZOWANA !!!

  i jeszcze
  " UWAGA !
  Podane w informacji kwoty hipotetycznej emerytury nie mogą być podstawą do jakichkolwiek rozczeń "

  Moje pytanie dla ZUS - podstawa prawna takiego stwierdzenia ?
 • Potwierdza się to co pisałem, że ZUS to Złodziejski Układ Społeczny.
  Ciekawe co na to pan Paweł Pelc - obrońca przymusowych złodziejskich składek na zus.
 • Dlaczego Tusk to robi?
  Bo tak nakazała A.Merkel.
  "Reforma emerytalna pisana ręką Angeli Merkel"
  http://acontrario.nowyekran.pl/post/53104,reforma-emerytalna-pisana-reka-angeli-merkel
  A Tusk jest tylko posłusznym wykonawcą.
 • Tylko po co ten cudzysłów?
  Celem reformy z 1999 roku było zabezpieczenie wysokiej emerytury dla "elyty" w sytuacji, gdy było wiadomo, że pieniędzy będzie za mało.
  Oczywiście miało się to odbyć kosztem całej reszty.
  Teraz się okazało, że nic z tego, bo tej reszcie trzebaby wypłacać poniżej dopuszczalnego minimum, a UE na to nie pozwoli
  Nie ma więc wyjścia. Trzeba wiek emerytalny podwyższyć.
  Po co to zdziwienie?

  PS.
  NE od początku promuje tą reformę - a tu nagle taka notka na top'ie?
  Schizofrenia, czy zmiana poglądów?
 • eutanazja
  Trafił pan w dziesiątkę panie pośle!e! Ten projekt reformy to ubrana w wzorzystą sukienkę eutanazja!.Powiększy się liczba tych, którzy do wieku emerytalnego nie dożyją, a więc powiększą oszczędności w dziedzinie wypłat emerytur. Część obłożnie chorych będzie zmuszona pracować. Wielu zaś będzie czekało na emeryturę pobierając zasiłek dla bezrobotnych bo miejsc pracy będzie coraz mniej, ponieważ pracę żywą zastępuje, w przyśpieszony tempie praca uprzedmiotowiona (automatyzacja, robotyzacja, komputeryzacja) Ta zaś uwielokrotnia produkcję dóbr, a więc emerytury powinne być coraz większe, a czas pracy skracany!
  Pozdrawiam. Redi
 • .
  Powiedzieć, że wyznawcy "solidarności międzypokoleniowej" (fundamentalne kłamstwo, ale i ideologiczny filar ZUS, ale i KRUS) kłamią to za malo.

  Kłamiecie obrzydliwie, od rana do wieczora.
  Dzieje się dokładnie to, co piwnno sie dziac przy takim kłamliwym systemie ubezpeiczęn społecznych, którego bronicie od zawsze i od zawsze byliście zwolennikami.

  Obciąza sie płacę ludzi 42% bandyckim haraczem, ale i to za mało jest, dlatego trzeba rocznie do ZUSu dołozyć 55mld a do KRUSu 17 mld, a wy obłudnicy drzecie szaty, że Tusk zadłuża Polske.

  Przypominam wszystkim, że autor jest ogromnym obrońcą KRUSu, czyli systemu gdzie z jednej strony wpływa 1zł, a w tym samym czasie wypływa ich 9.
 • Straciłem 4 minuty na te bzdety
  z których zupełnie nic nie wynika. Skoro tak to powiem tak:
  Tam gdzie są pieniądze tam są też i złodzieje.
  Jak widać "pieniądze idą" nie tylko "za pacjentem" ale także „za ubezpieczonymi”. Nie ma nic w tym dziwnego. Tam gdzie są pieniądze tam są też i złodzieje.
  A pomyśleć, że mogłoby być tak prosto. Pieniądze idą na konto bankowe ubezpieczonego który je zarobił i niepotrzebne są żadne OFE, ZUS a nawet rząd. 6,5% równoważące inflację jest jak w banku. Wystarczy nie zabierać ludziom ich pieniędzy. No, ale cóż. 100% społeczeństwa uważa, że bez polityków i ich instytucji sobie nie poradzi w „zabezpieczeniu spokojnej starości” więc o czym tu mówić.
  Ludziska zupełnie zidiocieli pod 70 letnimi rządami boszewii i nic się na to nie poradzi. Szkoda słów.
  A tak naprawdę do „zabezpieczeniu spokojnej starości” potrzebne są tylko dobrze wychowane dzieci a nie żadne OFE, ZUS czy nawet banki, ale kto to rozumie?
  Serdecznie pozdrawiam czytelników
 • @panMarek 15:18:08
  > Ludziska zupełnie zidiocieli

  Czego Pan jest niestety smutnym przykładem.
  Proponowałbym na drugi raz przed użyciem słowa "bzdet" zapoznać się z tematem.
 • Cywilizacja Łacińska
  Cywilizacja Łacińska

  http://www.youtube.com/watch?v=ZOu9XSDzVng&feature=channel_video_title
 • Co zrobiłby PiS?
  Pewnie zrobiłby podobnie - to takie lewicowe socjaldemokratyczne podejście do ludu. Taktujemy lud jak krowy, zamykamy ich w zagrodzie, zabieramy im dochody, marnotrawimy je a potem nie mamy z czego im oddać.

  Nie lepiej im oddać te pieniądze aby mieli ich więcej, a wtedy poczują większą stabilizację finansową i chętniej będą zakładali rodziny. A na starość ich dzieci ich utrzymają.

  Aly czy PiS, Peło czy inna partia w sejme coś takiego proponuj???????
  Nie. Bo to są budowniczy euro-socjalizmu. Każda jego forma prowadzi do zniewolenia, to oczywiste.

  I le będziemy jeszcze biadolić na ten tema????
 • Off topic-o reformie sluzby zdrowia
  Polecam wstrzasajacy film z wywiadu z rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia.Na paru innych portalach juz robi furore ale moze jeszcze nie widzieliscie.Niekompetencja i zasada BMW jak na dloni-komedia i tragedia w jednym niczym w "Alternatywy 4"

  http://tiny.pl/hjzcm
 • @panMarek 15:18:08
  wielu to rozumie, ale w demokracji rządzi większość, tu: nierozumiejących - być może w takiej sytuacji nasuwa się wniosek: skoro nierozumiejący przyzwala a nawet / przez to popiera ZUS-owski system, to jest współsprawcą i mam prawo się bronić, siłą (głosów) nie wygram, zostaje podstęp = > oszukuj oszukiwanych ? grab zagrabione ?
 • @Antoni1 16:32:45
  Obywatelu, znacie takie przysłowie "jak w ruskim banku"?
  Tym ruskim bankiem jest ZUS i KRUS.

  A znacie przysłowie "ruskie wiano - cipa i kolano"? Nie?
  No to juz je znacie, bo realne zasoby ZUS i KRUS to cipa i kolano urzedniczek tam pracujących. I nic więcej.

  Nic wiecej, bo nawet owe nieruchomości nie są żadnym realnym zasobem gdyż zostały wybudowane za tzw.nasze pieniądze, więc gdyby je sprzedać, to bilans wyjdzie na zero.
 • @interesariusz 12:36:49
  "kobiety powinny przechodzić w wieku ............. 75 lat" - czarny humor... ale logika rządu Tuska nakazywałaby tak właśnie dedukować.
 • @autor
  Panie Zbigniewie , problem obecna ekipa rządowa ma jeden !
  Tym problemem jest to że NIC ale to NIC nie mogą zwalić na poprzednią ekipę rządową !

  Obserwując motanie się rządu , właściwie w każdej kwestii , to nie zdziwmy się jak zaczną zawracać.... Wisłę kijem , i nie będzie chodziło o zawracanie Wisły , ale aby coś się działo !

  Taka stara celebrycka prawda , źle czy dobrze byle nazwiska nie pomylili !

  ps. ciekawe kiedy pierdyknie "bomba" ze szkolnictwem , jeszcze przed wakacjami czy od września ?
 • @Antoni1 22:29:30
  Obywatelu, w tym co napisałem nie ma nic poza logiką, rzetelnością i zdrowym rozsądkiem.

  ZUS i KRUS nie ma nic poza przysłowiową "cipą i kolanem" jej urzędniczek. Jeśli ktoś tego nie rozumie ten .. nic nie rozumie.

  Obywatel Antoni uwierzył w bzdury i kłamstwa ktore mu wmawiano, które teraz przytacza jak "argumenty" i to jest jego jedyny problem.
 • @Antoni1 22:41:51
  "Ale trudno, jakaś moda na szybką likwidację ZUS. "
  ____________________________________

  ZUS zniszczył miliony osób skazując ich na bezrobocie poprzez 42% opodatkowanie pracy.

  ZUS zniszczył demografię, bo jest to system w którym nieopłaca się miec dzieci.
  ZUS i KRUS odpowiada za całość zadłużenia jakie mamy dzisiaj, a które powstalo na przeciagu ostatnich 20 lat. Można to policzyć, cale dofinansowanie dla tych instytucji odbywa sie poprzez emisje obligacji.
  ZUS i KRUS są zbudowane na fundamentalnym kłamstwie, a dokładnie na dwóch, a jego działaność to tylko skutki wdrożenia tych kłamstw.
 • @Antoni1 00:20:42
  Jesli ZUS i KRUS ma coś poza tzw.ruskim wianem, to prosze to wymienić...
 • @Jerzy Wawro 15:47:46
  Zalecam/sugeruję p. Jerzemu Wawro czytanie ze zrozumieniem i szczegółowe zapoznanie się z przebiegiem kariery politycznej (swego idola?) p. Kuźmiuka.
  O związku zawodowym „Solidarność” jako o nieudacznikach i nierobach nawet nie wspomnę. Niech im wiekopomne reformy Buzka/Solidarności lekkie będą.
 • @Antoni1 00:51:44
  "Nota bene, w Niemczech gdzie płace, i odpowiednio zusy i podatki są kilka razy wyższe niż u nas jakoś im się system nie załamał."
  _________________________________________

  Jakie kilka razy wyższe? Sam nie wiesz o czym piszesz.
  W Polsce opodatkowanie pracy to 42%, w Niemczech 52%, zatem według mędrców PISuaru nalezy w Polsce podnieść je do poziomu 52%, wszak czerpać nalezy z najlepszych wzorców.

  "I praca jest, i szukają jeszcze pracowników z Polski."
  Tak, jest praca dla Polaków na najniżej platne miejsca pracy ktorych bezrobotni Niemcy nie chcą się podjąć.
 • @Antoni1 00:51:44
  "Kompletna bzdura, nonsens i oszustwo. Nasze zadłużenie to efekt rujnowania i rozkradania Polski na gigantyczną skalę. Już nawet nie pamiętam komu to nasi tak lekko wypłacili kilkanaście miliardów z powodu tej umowy o sprzedaż PZU. Poszło, wyszło, nikt się nie przejmuje. Nikt się sądu nie domaga, nikogo nie chcą wieszać. Polscy frajerzy mają płacić (A jak w końcu braknie, to ... polskim frajerom odbierze się kolejne świadczenia, oczywiście pod słusznymi hasłami liberalizmu. Tak z Polski wypływają dziesiątki, setki miliardów, a media tylko dbają o to, aby temat zaszumić. "
  __________________________________

  Zatem niech dr. Kuźmiuk odszumi co nieco...

  Poproś dr.Kuźmiuka o zestawienie w tabeli: roczne dofinansowanie z budżetu do ZUS i KRUS z ostatnich 21 lat, suma tego dofinansowania, dług Polski w 2012 minus zadłużenie z 1991 roku.
  Proste porównanie, nie trzeba nawet uwzgledniac inflacji, bo przyrost załuzenia i dofinansowanie były przez tą inflację dokładnie tak samo traktowane.

  Poproś dr.Kużmiuka by pomnozył liczbę wpłacających do KRUSu poprzez średnią skladkę mesięczną, albo też inaczej - ile mają wpływów oraz ile mają wypływów, czyli pomnożył liczbe pobierajacych przez średnie świadczenie.
  Niech policzy, czy wynosi to 1/6, a może 1/8, a może 1/10?

  Poproś dr. Kuźmiuka by Wam obywatelu wyjasnił na czym polega solidarność między pokoleniowa pomiędzy 55 letnim pracownikiem hurtowni spozywczej a 40 letnim górnikiem na emeryturza, albo i 40 letnim prokuratorem (akurat tych nie obsluge ZUS) z 10tys emerytury?

  Poproś też o to, by Wam obywatelu obliczył ile minęło pokoleń od zakończenia 2 wojny światowej do dzisiaj, po to byście obywatelu wiedzieli między którymi i w jaki sposób ta solidarnośc między pokoleniowa przebiega?
  Musicie to wiedziec by mi debilowi dokładnie wyjaśnić. Jako debil wiem ile w mojej rodzinie pokoleń minęło od zakończenia 2 wojny światowej, zatem niedebil powinien mi pokazać to samo na przykładzie całego społeczeństwa.
 • @Antoni1 00:51:44
  "Tu jest coś z prawdy, ale tylko kawałek. Gwałtowny spadek dzietności kobiet zaczął się w Polsce już z początkiem XIX wieku. Wtedy z pewnością jeszcze ZUSu nie było. To bardzo skomplikowany problem i bym nie przypinał ZUSu do tego"
  _____________________________________________

  Co ma do tego XIX wiek?

  Od czasu wprowadzenie ZUSu do efektów jego polityki mija średnio 25-30 lat, czyli jest to czas jaki jest potrzebny na pojawienie całej masy ludzi w wieku reprodukcyjnym nie znających innego systemu.
  I tak też było w Polsce, gdzie miasto jako objęte tym systemem, już w latach 70 przestało mieć dodatni wzrost, a jedynym żródłem wzrostu ich liczebności była emigracja ze wsi, które do lat 70 nie była objeta systemem ubezpieczeń społecznych.

  Po wprowadzeniu jej na wsi, mija 20 lat i już wieś zalicza spadek do poziomu prostej zastępowalności pokoleniowej. Czyli to co mamy dzisiaj...

  Nie opłaca sie mieć dzieci, więc ludzie ich nie mają -postepują racjonalnie.
 • @Antoni1 01:17:43
  Co do opodatkowania pracy w Polsce ma to, że w Niemczech są wyższe płace?
 • @Antoni1 01:17:43
  Co do opodatkowanie pracy w Polsce ma to, że gdzieś w europie ktos pracuje lżej od Polaków, a ktoś pracuje ciężej?
 • @Antoni1 01:17:43
  "Wyjaśniłem już to - absolutnie brutalny i bezwzględny rabunek Polaków, i planowe niszczenie naszej gospodarki przez siły okupacyjne. Nic likwidacja ZUS nie da"
  ___________________________________

  Poproś dr.Kuźmiuka o zestawienie w tabeli: roczne dofinansowanie z budżetu do ZUS i KRUS z ostatnich 21 lat, suma tego dofinansowania, dług Polski w 2012 minus zadłużenie z 1991 roku.
  Proste porównanie, nie trzeba nawet uzwgledniac inflacji, bo przyrost załuzenia i dofinansowanie były przez tą inflację dokładnie tak samo traktowane.
 • @Antoni1 16:32:45
  Szanowny Panie.
  1. Banki nic mi nie płaciły, nie płacą i jak sądzę nie będa płaciły.
  2. Nie naiwność tylko obserwacja świata rzeczywistego nie tego z TVN i GW czy nawet tego "wPolityce".
  3. Jest ryzyko bankructwa banku, to fakt - kilka w ostatnich 30 latach zbankrutowało z powodu złodziejskiego nadzoru na set-istniejących.
  4. ZUS jest jeden i właśnie zbankrutował tylko Pan tego nie dostrzega.
  5. W banku nie ma pieniędzy, zapewniam Pana - prosze sobie popatrzeć na taki filmik pt. "Pieniądze jako dług" a może Pan coś z tego zrozumie.
  Zachęcam i pozdrawiam
 • @OHV 14:44:10
  Rozumiem, że to tak "na początek" kilka tych drobnych a skondensowanych uwag,
  dziękuję.
  P.S. Podoba mi się bardzo: "Kłamiecie obrzydliwie, od rana do wieczora." Dodałbym, za premierem Orbanem "sprzedaliście wszystko co jest cięższe od powietrza".
 • prawdziwym celem tej reformy
  jest odciągniecie tego co nieuniknione na kilka lat- bankructwa ZUS, i tylko tyle chodzi w tym całym zamieszaniu- najlepszym komentarzem jest wypowiedź Pawlaka do dziennikarzy:

  'ja w emeryturę państwową nie wierzę, dlatego już odkładam na starość i dbam o relacje z dziećmi'

  tyle w temacie- Ci co urządzają i prowadzą dalej ten cyrk o nazwie 'państwowe ubezpieczenie społeczne' sami już dawno w to się nie bawią (a raczej stać aby po zapłaceniu składek zabezpieczać się na przyszłość)
 • @Antoni1 01:53:27
  "Więc jak to jest, że niemieckie firmy stać na tak wysokie place i świadczenia, a polskich nie stać? Jak to jest że one mają dostateczne przychody, a nasze jęczą mimo kilkakrotnie tańszej siły roboczej? I odpowiednio niższych świadczeń na ZUS. [Mam wrażenie, że w życiu nie widziałeś rachunku zysków i strat, jak też kalkulacji kosztów, a wypowiadasz się autorytatywnie, tacy najbardziej mnie nerwią.]"
  ______________________________

  Ustalmy sobie co jest osmieszaniem samego siebie, a co nim nie jest.
  Bedzie łatwiej dyskutować.

  Ośmieszaniem samego siebie jest podawanie tego czego sie nie rozumie ("więc jak to jest?") za argument uzasadniający swoje teorie.
 • @Antoni1 01:53:27
  " Robiłem kiedyś kalkulacje prawdziwego bezrobocia w Polsce, gdzieś około 2000 roku. To było przynajmniej 5 milionów osób. Statystyki pokazywały około 2 milionów. Jak prawie pół Polski nie robiło, to katastrofa musiała być. Teraz się wyluzowało, bo młodsi zwiali za granicę, tylko oni tutaj już na ZUS nie płacą. Jak pisałem, plan deindustrializacji Polski się powiódł i teraz jest klasyczna akcja "kozioł ofiarny". Widzę że padło na ZUS."
  _______________________________________

  Panie, co ma bezrobotny do bankructwa ZUSu?
  Przecież on nie pobiera świadczeń z ZUSu by miał przyczyniac się do jego bankrructwa.
  No chyba, że Waćpan nabył umiejestnosc stosowania dialektyki 'minus pół litra', czyli jest to flaszka, ktorej nie wypiłem, a mogłem... co na jezyk socjalistyczny wykłada się w ten sposób: to jest ten darmozjad, którego nie ma jak wydoić ku chwale ZUS.
 • @Antoni1 01:53:27
  " Nie dość że zlikwidowano około połowy gospodarki, to większość tego co jest polskie są to branże niskodochodowe. Zostaliśmy włączeni do III Świata z wszystkimi tego konsekwencjami, i to jest prawdziwa przyczyna problemów. Nic tu propagandowe hokus-pokus nie pomoże."
  _____________________________________

  Nie pomoże. W dialektyce swojej Waćpan zapędził się nawet do tego, że to jest bardzo źle, że sa w polskich rekach branże niskodochowe.
  No cóż, jak sama nazwa wskazuje przynoszą one jednak jakiś dochód.

  Metoda dedukcji dochodzę, że zgodne ze zdrowym rozsądkiem byłoby likwidowanie branż niedochodowych. A jaka branża może szczycić się niedochodowością na poziomie ok.70mld zł rocznie?
  Ano wlaśnie ZUS i KRUS, branża tzw.ubezpieczeń społecznych.

  Niestety, w dialektyce 'minus pół litra' pełni ona rolę świętej krowy...

  Niechże dr.Kuźmiuk wyliczy to o czym pisalem powyżej, wówczas zobaczymy na ile miliardów złotych ta świeta krowa zadłużyła tych, którzy jeszcze się nie narodzili...
 • @Antoni1 02:20:02
  "Ale też nie wpłaca nic do ZUS i pula środków ZUS spada, przecież to takie proste, dziecko by zrozumiało."
  ______________________________________

  Jest to najgorszy element antyspołeczny jaki może się trafić, gdyż nie ma go jak wydoić ku chwale ZUSu. Proponuje nazwać go "obywatel niedojny".
 • @Antoni1 01:17:43
  "A nasze sumienia obciąży śmierć w kanałach milionów Polaków"
  _______________________________

  Szantażowanie tym, że jeśli nie dasz sie okradać to wówczas miliony będą zdychać w kanałach na nikim nie zrobi wrażenia.

  Niemoralnym jest zbieranie pod groźbami karnymi zbójeckiego haraczu tylko po to, by z pieniędzy przypadkowego człowieka utrzymywać obcych mu ludzi. Obowiązek się ma, ale wobec własnych rodziców, natomiast wobec obcych ludzi obowiązek ich utrzymywania mają ich dzieci, czy tez ich rodzina.

  Doskonale to widać na przykładzie KRUS, gdzie liczba wplacających jest mniej więcej równa liczbie pobierających.

  Jeszcze bardziej niemoralnym jest zadłużanie tych, którzy sie jeszcze nie narodzili. Co ich mają obchodzić długi nieznanych im byłych juz starców?
 • @OHV 04:02:37
  Mogę podpisać się pod twoimi komentarzami obiema dłońmi. Twoim adwersarzom niebawem żylaki na mózgu popękają.

  Nie jesteś w stanie tego wytłumaczyć osobom wyrosłym jako homo sovieticus.

  ZUS i obecna reforma ma jeden cel - ograniczenia perspektywę nabycia praw emerytalnych. Nie żadne tam skrócenie okresu emerytalnego, to bujda na resorach dla naiwnych, a posłom wydaje się że Rostowski się wygadał..

  Na rozwiązanie problemów ZUS, KRUS są proste metody. PRZESTAŃCIE PŁACIĆ ZUS WSZYSCY NA RAZ!!!
  Co macie w umowie ubezpieczeniowej - składka emerytalna na SWOJĄ WŁASNĄ EMERYTURĘ, a nie sąsiada.
  Myślenie nie boli.
 • @norwid 14:24:47
  Najmocniej ujadają ci którzy sa gorącymi zwolennikami tego systemu, a przeciez te zmiany nie wynikają z liberalizmu i wolności obywatelskich, a tylko z zasad jakie obowiązują w tym systemie kłamstwa i obłudy społecznej.

  Inną paranoją jest ich ujadanie w stylu "na ile miliardów zadłużył nas Tusk", a przecież to zadłużenie to wyłącznie emisja obligacji na dofinansowanie ZUSu i KRUSu. Tak było i tak jest od 20 lat i przez te 20 lat nic nie robimy tylko rolujemy te długi, zostawiając je w 'ruskim wianie' dla tych którzy sie jeszcze nei narodzili.
  Co oni sobie pomyślą gdy będa musieli je spłacać? Jak nazwą obecnych emerytów i polityków obrońcow tego systemu?
 • @OHV 16:26:59
  płacenie przez przyszłe pokolenia naszych długów to pic na wodę.
  Sprawa rypnie się znacznie wcześniej. Grupa trzymająca władzę ma na to masę sposobów (i wcale nie chodzi mi o PO czy rząd)

  BDW - polecam monitor polski, tam nie owijają w bawełnę.
 • Człowiek człowiekowi zgotował ten los..
  Bardzo dziekuję za to wyrażenie tak prawdziwe sowjego zdania.Cieszę sie,że są jeszcze politycy nie oderwani od rzeczywustosci,potrafiący rozsądnie i logicznie myśleć.Dokładnie tak jak Pan pisze cóż ma zrobić człowiek w wieku 50+ który traci pracę gdy on chce pracować ale nikt jego nie chce?taki ktoś zostanie bezrobotnym ale tylko na kilka miesiecy a co potem go czeka?10-15 lat oczekiwania na świadczenie emerytalne?Już teraz obecnie jak dużo jest takich ludzi.TYlko 30% ludzi 50+ pracuje nie dlatgeo ze nie chce tylko ich nie chcą.Samą ustawą na papierze nie sprawi sie wiekszej ilośic pracy na litosć jedynie spowoduje to więcej bezrobotnych,emigrujących i ludzi głodujących skazanych na śmierć. Rządzący zostawiają takich bez żadnych środków do życia.To jest dramatyczne to tragedia dla wielu rodzin-jak tak można to powolna eutanazja,wyniszczanie narodu polskiego świadome i celowe.Skoro 50+ nikt zatrudnic nie chce to co dopiero 60+ to są jakieś absurdy!!gdy kazdy wie że nie ma pracy -bezrobocie u nas 22% ale to nie sa żarty to skazywanie ludzi na głodową smierć!!!bo co moze zrobić taka osoba gdy nie ma oszczędnosci jak Pan Pawlak i na dzieci też nie może liczyć?Jak pod Kościół żebrać?sobie niech takie rady weżmie.Jak bardzo trzeba być pozbawionym wrażliwości społecznej jak nie wykazywać zrozumienia dla człowieka aby mieć daleko gdzieś los milionów ludzi.Po co te konsultacje skoor Pan Tusk ma jedne cel 67 i już.Po co wimię czego? bo Pani Merkel tak kazała?I pomyśleć ,że człowiek człowiekowi zgotował taki los.Ludzie tego nie wytrzymają...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31