Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
554 posty 42 komentarze

blog Zbigniewa Kuźmiuka

kuzmiuk - Blog ekonomiczno-polityczny

Coraz większe zamieszanie z rosyjskimi kibicami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem pewien, że gdyby takie rozgrywki odbywały się w Niemczech, Włoszech czy innym kraju Unii Europejskiej, takiego żądania na pewno by nie było, ponieważ nawet rosyjscy kibice wiedzą, że byłoby ono co najmniej nie stosowne.

 1. Zaczęło się nawet optymistycznie, rosyjscy kibice zrezygnowali z zorganizowania swojej strefy kibica (tzw. rosyjskiego domu piłki nożnej) na warszawskim Torwarze, uzasadniając ten krok faktem,że ponad 2 lata temu obiekt ten był wykorzystywany do ceremonii pogrzebowej ofiar katastrofy smoleńskiej.

Tak przynajmniej uzasadniał tę decyzję szef organizacji rosyjskich kibiców w licznych wywiadach dla mediów elektronicznych w Polsce, co zostało dobrze przyjęte przez polską opinię publiczną.

Ale ten sam człowiek w wywiadach dla mediów rosyjskich mówił już co innego, że strona polska nie pozwoliła kibicom tego kraju zorganizować strefy kibica w miejscu, które sobie wcześniej wybrali.

2. Później już było tylko gorzej. Parę dni temu minister sportu Joanna Mucha poinformowała opinię publiczną w Polsce, że prowadzi pertraktacje z Rosjanami (rosyjskim związkiem piłki nożnej) aby zrezygnowali z zakwaterowania w warszawskim hotelu Bristol i zaproponowała im klika innych lokalizacji.

Chodziło o to, że w dniu 10 czerwca na Krakowskim Przedmieściu jak 10 dnia każdego miesiąca odbędą się kolejne obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości te zdaniem Pani minister mogłyby zakłócić spokój rosyjskich piłkarzy i stąd pomysł przeniesienia rosyjskich piłkarzy w inne miejsce.

Propozycja ta złożona została zaledwie na 2 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek Euro 2012 i jak łatwo się domyślać, wywołała zdecydowany sprzeciw Rosjan i komentarze, że Polacy próbują wywierać na nich psychologiczny nacisk i popsuć atmosferę zbliżającego się meczu Polska -Rosja.

Nerwowo zareagowali także rosyjscy kibice sugerując, że Polska chce im utrudnić dostęp do ich narodowej drużyny i utrudnić kibicowanie ich ulubieńcom, poza stadionami na których będą rozgrywane mecze.

3. Od tego momentu napięcie tylko rośnie i jest bardzo mocno podsycane przez rosyjskie media. Wczoraj okazało się, że w związku z tym iż 12 czerwca przypada tzw. dzień Rosji (rocznica podjęcia w 1990 roku przez zjazd deputowanych uchwały o suwerenności Rosji), który jest świętem narodowym w tym kraju, to rosyjscy kibice życzą sobie zorganizowania marszu w Warszawie, dla uczczenia twej rocznicy.

Ba ich wypowiedzi nadawane przez niektóre media w elektroniczne w Polsce nie zostawiają żądnych złudzeń. Oni w zasadzie nie proszą władze polskie, żeby umożliwić im zorganizowanie tego przedsięwzięcia ale informują te władze, że taki marsz się odbędzie.

Jeden z nich mówił tak „marsz tak czy inaczej będzie. Nieważne-oficjalnie czy nie. Kibice i tak pójdą. Niech lepiej władze wiedzą i na całej trasie przemarszu postawią policję. Będzie się to wtedy odbywać w sposób uzgodniony i mniej chaotyczny”.

4. Pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz prawie natychmiast publicznie powiedziała, że skoro Rosjanie chcą, to ona czeka na stosowny wniosek kibiców w tej sprawie.

Tyle tylko, że mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 jak każda tego typu wielka impreza sportowa jest świętem sportu i w związku z tym ma apolityczny charakter więc żądanie rosyjskich kibiców jest co najmniej zastanawiające.

Jestem pewien, że gdyby takie rozgrywki odbywały się w Niemczech, Włoszech czy innym kraju Unii Europejskiej, takiego żądania na pewno by nie było, ponieważ nawet rosyjscy kibice wiedzą, że byłoby ono co najmniej nie stosowne.

W odniesieniu do Polski, Rosjanie twierdzą, że marsz kibiców tak czy inaczej się odbędzie i miękka reakcja polskich władz pokazuje, że ich stanowczość ma jakieś uzasadnienie.

Premier Tusk pytany na tę okoliczność, stwierdził tylko „że ma nadzieję, że rosyjscy kibice nie będą prowokowali awantur”, a więc wygląda na to, że już pogodził się z myślą, że Rosjanie będą jednak 12 czerwca maszerowali przez centrum naszej stolicy, choć tej rangi impreza sportowa, nie może być miejscem manifestacji politycznych.

Wygląda więc na to, że pozostała nam tylko modlitwa aby ten pobyt tysięcy rosyjskich kibiców w Polsce, z marszami po stolicy, nie skończył się jakimiś prowokacjami ze strony Rosjan, bo wtedy naprawdę nie starczy policjantów aby nad tym wszystkim zapanować.

KOMENTARZE

 • *
  Czy pan Kuźmiuk po wygranych wyborach przez PiS zostanie mianowanym ministrem sportu, czy jednak ministrem finansów?

  Boże chroń nas od PiS-u.
 • @Warlord 08:59:23
  Widać, że pojawia się nowa tradycja na NE, że pod odpowiednimi artykułami pojawiają się z miejsca komentarze dyżurnych "krytyków", żeby nie powiedzieć - trolli.
  Kolego, kilkaset lat temu "PISlamczyków" nie było, a rozbiory i owszem. Z tego co mnie uczono w szkole - o losach państw, wojnach itd. decydują poważne interesy silnych państw. Więc czy "Pislamczycy" będą czy nie, jeśli Rosja zechce nas najechać, to nas i tak najedzie. I lepiej widzieć to jasno i być choć trochę przygotowanym, niż się idiotycznie okłamywać, że jak będziemy odpowiednio fajni to będzie dobrze.
  I więcej szacunku, bo swój poziom i nastawienie pokazujesz poprzez formę wypowiedzi i obraźliwe określenia. Chyba, że w gębie slogany, a z każdego zdania pogarda dla innych Polaków wyziera.
  Osobiście bardzo jestem ciekaw reakcji takich osób jak Wojewódzki, Biedroń, etc., czy nawet Ty, kiedy np. wojska rosyjskie weszłyby po prostu do Polski jak za II WŚ. Co byś wtedy powiedział, co robił? Biegałbyś i krzyczał, że to przecież niemożliwe, że to przez Pislamczyków, czy co?
 • @slavo 10:04:09
  Po pierwsze, pisze pod tymi artykułami które mnie zainteresują i na tych blogach na które zaglądają osoby gotowe jeszcze samodzielnie myśleć, nie pisuję na blogach arcysekciarzy, bo szkoda czasu na matołów.
  Po drugie: moja wypowiedź nie tyczy się tego co było kilkaset lat temu, tylko tego co Arcykarzeł i jego kamaryla wyprawiają tu i teraz, ze szczególnym nasileniem przez ostatnie dwa lata
  Po trzecie: nie wiem co zrobiłby Wojewódzki czy Biedroń, nie wnikam w meandry myślenia tych person, ja zapewne byłbym w mojej jednostce w której spędziłem kilka ostatnich (całkiem fajnych) lat zanim odszedłem, i zapewne zastanawiał bym się gdzie jest i co robi ten który ze swoją kamarylą do takiego stanu doprowadził. Ale to czysta teoria, bo Rosja nas nie najedzie, zagrożenie do Polski wchodzi ze zupełnie innej strony i póki co bynajmniej nie na czołgach...

  PS: W czasie II WŚ nie weszły do Polski wojska Rosyjskie tylko Sowieckie, Rosji wtedy nie było, i nie weszły ot tak sobie...
  PS 2: Mam taki szacunek do sekty PiSlamskiej jaki ona ma do każdego innego mającego odrębne zdanie
 • @Paweł Tonderski 09:48:53
  Pytanie jak najbardziej zasadne:)
  Podpisuję się obydwiema rękami :)

  Pozdrawiam
 • @autor
  Jedną niekonsekwencję widzę. Jeśli czas mistrzostw ma być okresem apolitycznym, to Polacy 10 czerwca "miesięcznicę" też powinni zawiesić. I to z informacją dużo wcześniej. Wtedy co do Rosjan można byłoby tak uzasadniać jak Pan pisze. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko wątpliwość, czy obchodzenie rosyjskiego święta w Polsce nie jest niestosowne.
  Zaś jeśli już do tego dojdzie, to niech władze Warszawy, Warszawiacy itd. naprawdę mocno dbają, żeby nie skończyło się to wielką prowokacją. Tym bardziej, że okoliczności sprzyjające prowokacji będą.
 • @Warlord 08:59:23
  Warlord, niech Pan nie obraża Autora. To nie żaden "PISlamczyk", jak Pan pisze, to polski polityk. Uprawia Pan agresywną pisaninę, dla której tu brak miejsca. To tego ten nick...

  Zgłoszę nadużycie, jakie Pan popełnia.
 • @Jan Bogatko 10:30:27
  Na tym portalu coraz częściej pojawiają się aktywiści natolińscy, dyskredytujący polskich patriotów, kompromitujących walkę o Polskę.

  Wydaje mi się, że mamy prawo dać im po łapach.

  Pan Warlord i pan Tonderski nelażą do tej kategorii.

  Pozdrawiam,
 • @slavo 10:23:12
  Rosjanie bardzo długo obchodzili w Warszawie swoje święta. Teraz rozpoczyna się nowa tradycja.

  Zobaczymy, co będzie 7 listopada...

  Pozdrawiam,
 • @Warlord 10:13:51
  "Ale to czysta teoria, bo Rosja nas nie najedzie, zagrożenie do Polski wchodzi ze zupełnie innej strony i póki co..."
  Objaśnij proszę, co daje Ci pewność, że Rosja nas nie najedzie? Jestem otwarty na sensowne wypowiedzi.
  Co do uzasadnienia szyderstw i chamskiej formy, obawiam się, że mnie nie przekonałeś. Na czym bowiem polega brak szacunku "sekty pislamskiej dla mających odrębne zdanie"? Nie zauważyłem, żeby była to jakaś reguła. Za to zauważyłem, że w jednych kwestiach jesteś drobiazgowy, zwracając uwagę rozmówcy na dość oczywiste "skróty myślowe" (Sowieci-Rosjanie), a gdzie indziej generalizujesz w brzydki sposób, wrzucając wszystkich do jednego worka i obrażając (sekta pislamska). Więc jak jest?
  PS. Jeśli to nie tajemnica, to zdradź, która to jednostka ;-) Bo czytając Twoje komentarze odnoszę wrażenie, że trochę pofantazjowałeś z poprzednią profesją...
 • @Jan Bogatko 10:30:27
  ORMO czuwa?
  Może pójść Pana drogą i zgłaszać wszystkie nadużycia jakie Pan popełnia na swoim blogu?
  NE powstał po to by mógł mówić każdy, a nie jak np na "niezaleznej.pl" tylko sekta
  Swoją drogą czy ten "polski polityk" nie należy aby do PiS, jeśli tak to jakie to nadużycie?
  Co się nie podoba w moim nicku?
  Czyli że według Pana PiS nie wolno krytykować bo to rzekomo "patrioci" i to już zwalnia z krytyki?
 • @Skanderbeg 10:39:50
  "Do rozbiorów akurat przede wszystkim dążyły Prusy"
  Oczywiście mistrzu, a Rosja z grzeczności wzięła większość naszych ziem, żeby Prusów i Austrii nie urazić.
  Dalszych Twoich wywodów nie komentuję.
 • @slavo 10:39:08
  Zacznę od końca: to nie tajemnica, najpierw Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, potem Oddział Żandarmerii Wojskowej Kraków (więc raczej mało kochane przez żołnierzy jednostki, ale cóż;) ), ale szczegółów służby i lat nie podam bo nie mogę i nie chcę tez mieć pod oknami "miesięcznic" fanatycznych zwolenników prezesa, tym bardziej że obecnie mam pewien nazwijmy to, kontakt z sektorem zbrojeniowym i lotniczym, ale dość już o mnie.
  Co do rozróżnienia "Sowieci -Rosjanie" to niezwykle ważny element, bo Rosja po przegranej wojnie w latach 1917 -22 znalazła się pod okupacją sił kompletnie jej kulturowo i ideowo obcych i cierpi przez to do dziś
  Jeśli potrzeba uzasadnienia jak wygląda brak szacunku zwolenników PiS dla niezwolenników zapraszam na inne dyskusje, wypowiedzi osobników "val", "aandy-aandy", "Zbigniew Grzymski" czy "wiki" albo inny "AdamDee" pokażą wszystko, Na ich blogi nie ma co wchodzić bo w imię wolności słowa banują każdego kto nie wielbi bezkrytycznie prezesa. Ja się tylko do poziomu PiS dopasowuje, by mnie zrozumieli, mówię w ich języku ale to dla mnie obcy język.
  Pewności ze Rosja nas nie najedzie nie mam, podobnie jak nie mam pewności że nie najedzie nas dajmy na to Słowacja, czy nie staniemy w obliczu hord żołdaków Kamerunu np (tylko przykład, nic nie mam do Kamerunu, fajne państwo). Pewności nie ma nigdy.
  Ale jest logika i ważenie interesów, a w interesie Rosji nie leży wojna z Polską, nawet gdy Kaczyński nieustannie prowokuje i podburza do takowej, tyle że on w Rosji nie jest traktowany poważnie, Rosjanie sami tu nie wjadą, tym bardziej że uderzyli by wtedy w interesy naszych obecnych Panów Kolonialnych Z USA i UE.
 • @lju 11:04:05
  Ty właśnie obrażasz kogo się da, kto nie wielbi prezesa ten wróg. Porażka...
 • @lju 11:09:33
  Kompletnie nie rozumiesz o czym pisze, idź na blog Bogatki, tam cię wysłuchają i przytulą.
 • Gorący czerwiec nas czeka!
  Rece opadają, a głos woła o pomstę do Boga, jak czyta się te wypociny o ludziach z Rosji i stosunku do nich!
  Widać jak metodycznie historia Polski była zakłalmywana!
  Jaki absurdalny, niezrozumiały lub wiernopoddańczy stosunek ma wielu młody ludzi do moskali.
  Tu potrzebna praca u podstaw i to na całe pokolenie. Edukacja edukacja i jeszcze raz edukacja.

  Natomiast nasza władza szykuje niechybnie prowokację lub stwarza do niej sprzyjające okoliczności. Już tylko za to rządzący obecnie, powinni być odsunięci od podejmowania decyzji.
  Autora pozdrawiam.
 • @Eneasz 11:28:06
  Rozumiem że ten nieabsurdalny i niewielkopoddańczy stosunek do Rosjan jaki według ciebie ma być?
  Na czym ma polegać ta "praca u podstaw"? Na stworzeniu mega nienawiści?
  Dlaczego tak boicie się tego że są w Polsce ludzie którzy do Rosjan nic nie mają?
  Może dlatego że wtedy trzeba by znaleźć innego wroga, a kogóż tu może sobie prezes jeszcze wymyślić?
  Jakieś dowody na tę prowokację? Bo ja tak myślę że tu ze swoją nienawiścią idziecie Thuskowi na rękę wy...
 • @Warlord 11:03:13
  Sowieci-Rosjanie - miło, że dbasz o dobre imię Rosjan. Twój argument nie ma jednak i tak specjalnej wagi. Może miałby, gdyby Rosja była takim państwem "jak być powinna". Ale nie jest. Jest za to wielkim mocarstwem rządzonym przez grupy ludzi "wiadomego pochodzenia", państwem z wielkimi interesami, realizowanymi za pomocą bezkompromisowego (względem słabeuszy) działania. Państwem, w którym działania władzy ni idą w parze z interesem obywateli. Nasze położenie geopolityczne też się specjalnie nie zmieniło. Ba nie zmieniło się też faktyczne podejście Rosji jako następcy prawnego państwa Sowieckiego, więc nie wpadaj w drobiazgowość.
  Jeśli możesz podaj kilka przykładów prowokowania i podburzania do wojny przez Kaczyńskiego. Takich konkretnych, a nie jakieś echo echa, które potem ktoś źle usłyszał i powtórzył. O jawnej manipulacji i przekłamaniach nie wspomnę.
  Co do formy wypowiedzi - miło byłoby, gdybyś jednak dał dobry przykład i pokazał, że różnisz się od osób wymienionych.
  Chyba, że w rzeczywistści nie masz na względzie dobra Polski i Polaków wbrew temu co piszesz, a wystarcza Ci że jesteś "po drugiej stronie"? To coś konstruktywnego? Być jak Ci których krytykujesz? To na czym polega Twoja "lepszość"? Na subiektywnej ocenie, że to Ty masz rację?
  Wolałbym, aby Polacy nie tak rozmawiali.
  Mimo tego, że jestem kompletnie krytyczny w stosunku do opcji rządzącej i łatwo byłoby mi przypiąć łatkę "Pislamisty", nigdy nie pozwoliłem sobie na określenie POpraprańcy itp.
 • @Warlord 10:49:18
  Ormo czuwa? Ja nie poczuwam się do związków z Ormo.

  Poniereaż nie popełniam żadnych nadużyć, zostawiam Panu wolną rękę.

  Zawsze też informuję danego komentatora, że to robię, bo tak nakazuje uczciwość.

  Pan nie wie, co to sekta, i używa tego pojęcia tak, jak może to czynić tylko propagandysta.

  Nick jest bardzo agresywny, przedstawia sią w nim Pan jako prowadzążcy wojnę. Tymczasem na tym forum prowadzi się dyskusję.

  Ma Pan pełne prawo do krytykowania PiS w najbardziej nawet bezwzględny sposób, ale w cywilizowanej formie.

  Na przykład pisze Pan o PiS, że to ""rzekomo "patrioci"". Ta krytyka nie obraża nikogo. To jest Pańsku pounkt widzenia, z którym można się zgodzić, lub nie.

  Ale jeśli Pan pisze PISlamczycy, to już tak (chyba, że Pan ironizuje w felietonie, ale raczej Pan nie pisuje).

  Jestem wrogiem prowokacji i zwolennikiem kultury w polemice, nawet najostrzejszej.
 • @Skanderbeg 10:39:50
  Pisuje Pan na poziomie p. Warlorda, to znaczy na żadnym. Nienawiść zasłania Panu intelekt (jeśli Pan wie, co to jest).
 • @slavo 11:46:47
  Ufff, spieszę się trochę a zasługujesz na sensowną odpowiedź popartą źródłami. Ale popatrz na to co dzieje się wokół Smoleńska, prześledź wypowiedzi Kaczyńskiego, on jest bardzo sprytny, nigdy nie powie "naprzód na Rosję", ale stworzy atmosferę napięcia i nienawiści, zwróć uwagę na kontekst, popatrz co działo się 10 kwietnia pod ambasadą Rosji i jak na to zareagował, zwróć uwagę na głosy z jego partii, tam nikt nie mówi tego co myśli tylko to co ma myśleć według prezesa.
  Co do mojej "lepszości", wcale nie uważam że jestem lepszy albo że moje racje są najdoskonalsze bo są moje. Po prostu staram się zwracać uwagę że nie wszystko jest tak jak mówią w PiS i na szkodliwe działania tej formacji, oczywiście często imputują mi miłość do PO przez to, ale ja PO nie znoszę tak samo serdecznie jak PIS, natomiast ta ostatnia formacja to hipokryci, dlatego pokazuję ich oblicze a rozumowi czytelników pozostawiam ocenę kto ma rację, czas pokaże, albo i nie...
  Fanatyczni zwolennicy PiS podjęli na NE wielką ofensywę, prymitywną, ale mająca pokazać jak to PiS jest jedyną i cudowną opozycją i jedynym lekiem dla Polski, uważam że nie wolno dopuścić by takie przekonanie zapanowało w społeczeństwie i daję temu opór, mimo że np taki Bogatko będzie zgłaszał nadużycia, taki iju nazwie mnie kacapem czy sierota bolszewicką itp. Próbowałem z tym rozmawiać normalnie, myślisz że to coś dało? Poczuli się silni i szczekali jeszcze zajadlej.

  Kiedyś na NE było miejsce dla prawdziwej prawicy, dla wolnościowców, narodowców i przedstawicieli różnych form konserwatyzmu i tradycjonalizmu. Dziś jest ono nadal ( choć sporo wartościowych komentatorów jak choćby "Zbych" już prawie nie pisuje), tyle ze te osoby są bezpardonowo atakowane ( patrz np ataki na Pana Tonderskiego, Bogusława Jenzacha itp.) przez zwolenników PiS, imputuje im się nieprawdziwe zachowania i obraża na każdym kroku, to PiS atakuje ludzi których uważa za konkurencję, choćby potencjalną, to oni chcą kanalizować polskich niepodległościowców, mówiąc co innego a co innego robiąc, niszczą ruchy propolskie i propolskie osoby tak jak niszczyli LPR i Samoobronę, dlatego trzeba dać im opór.
 • @Jan Bogatko 11:47:32
  Rozumiem że nazwanie Prezydenta Putina "pytonem" i insynuacje na jego temat jest taką formą kultury w polemice i bynajmniej nie nadużyciem?

  Co do określania PiSlam, ma to na celu pokazanie swoistej zwartości ideowej i fanatycznego skupienia się wokół prezesa przy równoczesnym odrzuceniu zdrowego rozsądku i własnego myślenia, takie moje określenia na stan psychosomatyczny wyznawców Kaczyńskiego. Ale jak toś w tym widzi "obrazę" to nic nie poradzę, będę pisał o was po prostu PiS, to już wystarczy za kwintesencję i niesie całą siłę przekazu.
 • @Jan Bogatko 11:47:32
  A co do nicku, bo przepomniałem...
  Takiego używam praktycznie wszędzie i ma on związek z moją przeszłością, ale bez szczegółów bo to nieistotne, tym niemniej jeżeli tak bardzo szczypie on w oczy zwolenników PIS mogę sobie zmienić na bardziej pokojowy i usunąć przedrostek "War..." np "Peacelord", albo bardziej po Polsku "PiSlord"
 • @Warlord 12:06:49
  "...Fanatyczni zwolennicy PiS podjęli na NE wielką ofensywę, prymitywną, ale mająca pokazać jak to PiS jest jedyną i cudowną opozycją i jedynym lekiem dla Polski, uważam że nie wolno dopuścić by takie przekonanie zapanowało w społeczeństwie..."
  Po pierwsze nie odniosłem wrażenia, że Kaczyński prowokuje do żadnej wojny.
  Po drugie co Panu tak przeszkadza to, że PIS mógłby być uznany za tę "jedyną i cudowną opozycję"? Pełni Pan tu rolę "adwokata diabła"? Występuje w imieniu "pominiętych i zmarginalizowanych przez PIS"?
  Widzi Pan, ja na przykład ubolewam, że PIS nie porządził względnie bez przeszkód pełnej kadencji lub dwóch. Wtedy byłoby wszystko jasne kto kim jest i do czego dąży. Zaś od początku bardzo zadziwiało mnie, że kiedy tylko partia ta uzyskała silną pozycję, rozpoczęła się bezprecedensowa nagonka na jej liderów itd. Zarówno jeśli chodzi o częstotliwość ataków, siłę i kierunki.
  Wydaj mi się też, że czas mniejszościowego rządu PIS, wystarczająco dobrze pokazuje, że Polsce akurat jest potrzebna silna i odpowiednio liczebna opozycja. Bez tego będziemy skazani na rządy SLD, PO+PSL itd. lub rozpadające się koalicje. Prowokacje łatwo zmontować. I coś trzeba z tym zrobić. Jedne koalicje zamiatają sprawy pod dywan i rządzą dalej, inne się rozwiązują. Proszę ocenić co uczciwsze. Nie wspomnę, że niektóre wszystko co z premedytacją złego zrobią, zamiatają pod dywan i spokojnie rządzą dalej.
  Proszę zaproponować obecną rozsądną alternatywę dla PIS, będącą w stanie sprostać rządzeniu Polską i mającą odpowiednie poprawcie społeczne. Ile czasu zajmie jej stworzenie? Ile czasu dalszego psucia państwa dajemy władzom obecnym?
  Zdrowy rozsądek podsuwa mi jednak wątpliwości, czy to nie osoby Panu podobne, pod szczytnymi hasłami próbują zwalczać największą partię opozycyjną. I to w sytuacji kompletnej atomizacji pozostałej prawicowej sceny politycznej (skrót myślowy, nie zamierzam dyskutować czy PIS to partia prawicowa).
 • @slavo 12:50:13
  Owszem, czasem nieuzasadnione wydają się ataki na myślących inaczej (niż "opcja PIS"). Nie popieram tego. Jednak nie dziwi mnie to, bo fora pełne są prowokatorów, nieszczerych publicystów, a sytuacja jest kompletnie nieprzejrzysta, kompletnie nieprzejrzysty jest świat polskiej polityki, dziennikarstwa itd.
  Oczywiście łatwo jest wtedy diagnozować różnym osobom paranoję...
  Jestem tylko ciekaw co mówiliby ci pożyteczni idioci (nie mówię o diagnozujących paranoję politykach, którzy doskonale wiedzą jak jest i co robią "pomawiając"), gdyby posiedli wiedzę o faktach jaką mają osoby ze świata polityki, służb itd.
  Obawiam się, że po tym trudno byłoby im zaufać własnej matce.
 • @slavo 12:50:13
  Znów zacznę od końca. Alternatywa dla PiS - już zaczynała się tworzyć, sądzę że musi ona być pozaokrągłostołowa, w dużej mierze oddolna i obejmująca kilka podstawowych warstw społeczeństwa. Po pierwsze: Frakcja Narodowa, oparta o tradycję ale równocześnie prężna i nowoczesna, spore moje nadzieje budzi MW i ONR, ale nie wolno zamykać drogi dla różnych środowisk, LPR dobrze zaczynał i skupił wielu poważnych ludzi, ale został zniszczony gierkami prezesa i nieudolnością, wręcz szkodliwymi działaniami Giertycha, po drugie: Frakcja Liberalno-Konserwatywno-Wolnościowa, warto słuchać ludzi którzy przejawiają szacunek dla własności i inicjatywności przy poszanowaniu tradycji, warto mówić STOP ruchom NWO, masońskim itp, po trzecie, autentyczna Frakcja Chłopska, rozumiejąca problemy wsi. Takie ruchy już próbowały działać i ciągle próbują. Dwie najsilniejsze czyli LPR i Samoobronę uwalił prezes i to jest już jedną z podstaw do walki z nim, ale trzeba otworzyć się na te środowiska, oni są między nami, ale jeśli są bez przerwy atakowani, wyśmiewani i marginalizowani nie przebiją się nigdy, to oczywiście tylko przykłady, każdy kto szanuje Polskę i robi to co mówi a nie pogrąża się w szaleństwie jest wart uwagi. Trzeba dać w końcu szansę ludziom którzy wierzą w ideę a nie tylko w mit "stołu bez kantów" Trzeba zaktywizować ponownie elektorat narodowy, wolnościowy i tych którzy nie wierzą w zmiany, mieszkańców wsi i miast, przedsiębiorców i pracowników, wszystkich którzy chcą normalnie żyć.
  PiS już rządził, zauważ, mieli kompletną przewagę w Sejmie i Senacie, swojego Prezydenta, poparcie społeczne ludzi zmęczonych porażkami Millera, i przykład: sztandarowy projekt lustracji - zamiast zrobić to po ludzku, czyli otwieramy w pełni wszystkie archiwa dla wszystkich i nie ujawniamy jedynie czynnych agentów, to oni stworzyli potworka który musiał zostać uwalony, bo był czymś co miało nie służyć jawności a jedynie konstruowaniu republiki haków. Kwestie polityki zagranicznej, obronności czy niewykorzystania w pełni koniunktury gospodarczej przemilczę. Nie uważam by PiS się zmienił, to po prostu jest jeszcze jedno oblicze Magdalenkowców, z Polską i Polakami to nie ma nic wspólnego.
  Na czym polega sianie nienawiści i podburzanie do wojny? A to kilka przykładów: Mowa o "ruskim kondominium", czy Wiesz ile firm w Polsce jest w Rosyjskich rękach? A ile w amerykańskich? A jakoś o amerykańskim kondominium nic nie słyszałem. Teksty o konieczności odbicia "wraku smoleńskiego" choćby siłą, tekstu o tym jak to musimy mieć tu amerykańskie bazy by móc "obrócić ostrze NATO" przeciw Rosji...
  Dlaczego nie mogą być "tą jedyną opozycją"? Bo oni w gruncie rzeczy nie są żadną opozycją, weź program PO i PiS, znajdź różnice... Różnią się tylko ludźmi, działaniami i frazesami, z tym że w tych szkodliwych dla Polski działaniach są jakoś dziwnie zgodni. Patrz na historię ratyfikacji Traktatu Lisbońskiego...
  Nagonka na liderów PiS? Nagonka to była na Leppera, Jaro bez przeszkód bryluje w prasie i telewizji, ma nawet kilak tytułów na wyłączność.
  W dodatku patrząc na rozkład wyborczy to nawet gdy PiS wygra to kto z nimi w koalicji? Tu trzeba zmiany całej sceny politycznej, wywrócenia jej, zmiany całego systemu i myślenia, a nie zmiany jednych szkodników na sektę.
 • @lju 14:56:34
  Oj, nie myślałem że się z tobą zgodzę ale faktycznie, stosunek do Marszu Niepodległości był takim swoistym papierkiem lakmusowym. Inicjatywa właśnie środowisk o których pisałem spotkała się z pałowaniem, prowokacją i nienawiścią. Wszelkie działania PiS nigdy nie miały takiej reakcji, co więcej, po sukcesie marszu zauważyłem jak co niektórzy próbują go przejąc, a jeszcze inni "podczepić" się pod niego. piS jako taki jest w pełni "koncesjonowany" bo wywodzi się z tego systemu, jest esencją tego systemu a jego ludzie to bez wyjątku osobnicy o mentalności Magdalenkowej.

  Co do Rosji nie zgodzimy się zapewne nigdy ze względu na moje osobiste sympatie i doświadczenia, ale zgodzisz się że rozsądnym było by najpierw ustawić sprawy Polskie, doczekać się Polski polskiej a nie amerykańskiej czy unioeuropejskiej i dopiero potem z pozycji ludzi szacunku definiować stosunki z sąsiadami i całym światem?
  Nie jest dobrze gdy podsyca się wojenkę Polsko-Rosyjską a za plecami poddaje nas w Lizbonie dyktatowi eurokomuny czy w Tel Avivie israelowi.
  Na razie to Rosja nie traktuje nas jako osobnego bytu geopolitycznego tylko jako część wrogiego jej imperium euroatlantyckiego i tak tez z nami rozmawia.
 • @Skanderbeg 16:00:59
  Prawda! Szwecja zaproponowała nam dwukrotnie dwustronny sojusz militarny, pierwszą propozycję za PiS odrzucili bo "wierzymy w obronę NATO i Ameryki", drugą, za PO olano całkowicie. Warto by zbudować silny blok ale nie "przeciw komuś" a jako partnera do negocjacji i osiągnięca celów dla Polski istotnych. Kaczyści chcieli przywrócić koncepcje piłsudczykowskie czyli zbudować blok państw środkowoeuropejskich "przeciw" i nic z tego nie wyszło bo te narody są pragmatyczne. Warto póki co myśleć o relacjach ze Skandynawią, Bałkanami, zwłaszcza Serbią czy Rumunią, starać się coś ugrywać i broń Boże nie przeciw Rosji ale jako ciekawy partner do rozmów dla niej. Oczywiście zaraz zarzucą mi że Rosja partnerem nigdy nie będzie, że zdrajcy, że wrogowie itp. Rosja nigdy nie będzie partnerem słabeuszy oraz tych których uznali za zdrajców i krótko mówiąc "k...wy" Polska dzięki wszelkim działaniom rządów (wszystkich) po 89 roku ma status i jednego i drugiego, jeżeli odetniemy się od obecnej linii geopolitycznej i w dodatku wzmocnimy państwo będą rozmawiać z nami tak jak rozmawiają ze swoimi "odwiecznymi" wrogami z Japonii np czy Chin, stanowczo ale z szacunkiem.
  Oczywiste że żadnego zamachu rosyjskiego nie było, faktem jest że śledztwa były prowadzone "dziwnie" ale to już inna sprawa, jako że trochę znam się na tematach lotniczych widzę która wersja jest najbardziej prawdopodobna i nie jest to wersja Macierewicza. Katastrofa CASY jest natomiast rzeczywistą zagadką, ale o niej cicho.
 • @Skanderbeg 15:49:28
  "Jak chcesz duskutować z czynnym, zawodowym historykiem (specjalistą XVIII i XIX wieku), to najpierw tę historie poznaj. Nawet wątpię czy mape potrafisz czytać".
  "Trzeba zniżać się do ich chamskiego poziomu, choć to przychodzi mi z trudem i wciąż sie nie udaej. Jednak inaczej mnie wychowano. Cóż, weszliśmy między wrony, ale trzeba uważać aby się nie cofnąć do ich poziomu. A jaki to poziom? Coś między robotnikiem niewykwalifikowanym (ale pyskatym, bo jak robi swoje [czyli to na czym się zna] to jest w porządku), a nie nadającym się do żadnej pracy (nie dotyczy osób chorych). Zgadniesz jak takich nazwać? Półimbecyle."
  - z Tobą zarozumiały kolego dyskutował już nie będę. Pozujesz na znawcę historii, jednak traktujesz fakty wybiórczo, co pozwala Ci na forum formułować niby poprawne, acz kompletnie absurdalne wnioski.
  Forma wypowiedzi zdradza zaś arogancję, poczucie wyższości i zwykłe chamstwo. Nie pozdrawiam. PS. Gdybyś zechciał, mogę Ci poczytać kiedyś mapę. Tylko sprawdź wcześniej czy potrafisz wyznaczać azymut.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31