Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
554 posty 42 komentarze

blog Zbigniewa Kuźmiuka

kuzmiuk - Blog ekonomiczno-polityczny

Standardy Białorusi coraz bliżej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coby się działo w mediach, gdyby tego rodzaju działania miały miejsce podczas rządów PiS, nie trudno przewidzieć. A tak poza nielicznymi niezależnymi które o tych białoruskich standardach piszą, w pozostałych prorządowych absolutna cisza.

 1. Od jakiegoś czasu mamy w Polsce do czynienia ze stosowaniem przez przedstawicieli instytucji państwowych, standardów, które niestety szybkimi krokami przybliżają nas do Białorusi.

Zaczęło się od co najmniej „dziwnego” w demokratycznym państwie prawa, zainteresowania policji w różnych miejscach w Polsce, organizatorami wyjazdów na manifestację w Warszawie w dniu 29 września, pod hasłem „Obudź się Polsko”.

Otóż do mojego biura poselskiego dotarły informacje, że policjanci z komendy miejskiej w Łochowie i powiatowej w Wyszkowie, wzywali organizatorów wyjazdów z tych miast i starali się dowiedzieć ile osób wyjeżdża, co to są za osoby i wreszcie z jakiego środka transportu będą korzystali. W Łochowie organizator niektóre z tych informacji policji dostarczył, w Wyszkowie odmówił dostarczenia jakichkolwiek informacji.

Później od swoich kolegów w Sejmie dowiedziałem się, że podobne zainteresowania organizatorami wyjazdów, przejawiało wiele komend policji w całym kraju, które zniechęcały organizatorów albo wręcz utrudniały te wyjazdy.

2. W związku z tymi niepokojącymi informacjami, zdecydowałem się na wystosowanie w dniu 3 października interpelacji do ministra spraw wewnętrznych, w której pytałem, czy minister albo komendant główny policji wydawał dyspozycje komendantom wojewódzkim, powiatowym, miejskim aby przeprowadzały tego rodzaju rozmowy z organizatorami wyjazdów do Warszawy.

Pytałem także o to, że jeżeli takie dyspozycje zostały wydane, to co miały one na celu i czy nie chodziło o to aby zainteresowanie policji wyjeżdżającymi, miało ich zniechęcić do uczestnictwa w marszu w obronie Telewizji Trwam i wolności słowa w Polsce.

Mimo upływu ustawowych 30 dni na odpowiedź na interpelację poselską, takiej odpowiedzi nie otrzymałem, skierowano do mnie tylko kopię pisma, w którym minister spraw wewnętrznych prosi marszałka Sejmu o prolongatę tego terminu.

3. W ostatni poniedziałek okazało się, że w podobny sposób byli nękani organizatorzy wyjazdów na Masz Niepodległości w dniu 11 listopada w Warszawie, przy czym w tym przypadku policja przeprowadzała takie akcje nie tylko w miejscowościach z których manifestanci wyjeżdżali ale także przed wjazdem do Warszawy i w samym mieście, zatrzymując autokary na wiele godzin , pod byle pretekstem.

W czasie tego marszu mieliśmy także do czynienia z zachowaniami policji, które z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom marszu, miały niewiele wspólnego, a posłowie uczestniczący w nim, wprost stwierdzają, że policjanci w kominiarkach ze specjalnymi pałkami teleskopowymi, którzy pojawili się nagle wśród manifestantów, wyraźnie prowokowali ich do uczestnictwa w bójkach.

W tej sprawie na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości w najbliższym czasie zbierze się sejmowa komisja spraw wewnętrznych, podczas której zażądamy wyjaśnień zarówno od ministra spraw wewnętrznych jak i komendanta głównego policji.

4. W ostatnią niedzielę miało miejsce jeszcze jedno zdarzenie, które każe się poważnie zastanowić nad standardami rządzenia koalicji PO-PSL.

Otóż w miejscowości Sadowne w powiecie węgrowskim w województwie mazowieckim, miejscowa policja zdecydowała wezwać na rozmowę księdza wikariusza miejscowej parafii, ponieważ jednemu z wiernych nie podobała się jego niedzielna homilia.

Ksiądz nawiązując do słynnych kazań Piotra Skargi wygłosił patriotyczną homilię, w której odnosił się także krytycznie do wielu ważnych wydarzeń z ostatnich lat, między innymi katastrofy smoleńskiej i prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

Policjanci zażądali od księdza „sprostowania” kazania już w najbliższą niedzielę, sugerując odpowiedzialność karną jeżeli tego nie uczni. Ksiądz zdecydowanie odmówił, policjanci więc w tej sprawie nachodzili miejscowego proboszcza parafii, który przebywa w szpitalu.

I tę bulwersującą sprawę, będziemy próbowali wyjaśnić na wspomnianym nadzwyczajnym posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

5. Wszystko to skłania jednak do bardzo niepokojącej refleksji, że ten swoisty ciąg zdarzeń, zbliża szybkimi krokami Polskę pod rządami koalicji PO-PSL, do standardów panujących na Białorusi.

Co więcej panuje jakieś dziwne przyzwolenie rządzących na tego rodzaju „niekonwencjonalne” zachowania przedstawicieli instytucji powołanych do przestrzegania prawa, wobec osób, które w żaden sposób prawa nie łamią, a nawet go nie naruszają.

Coby się działo w mediach, gdyby tego rodzaju działania miały miejsce podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości, nie trudno przewidzieć. A tak poza nielicznymi niezależnymi które o tych białoruskich standardach piszą, w pozostałych prorządowych absolutna cisza.

KOMENTARZE

 • Autor
  Oj! Panie pośle myli się pan, Białoruś już daleko w tyle zostawiliśmy a zbliżamy się do Phenyanu. Tak nas załatwiliście. Pzdr
 • Okupujący Polskę zaczynają stanowić
  standardy do wszystkich, pozostałych krajów. Standardy, ma się rozumieć, rodem z piekła.
  Ponadto po co niejaki Kuźmiuk - obraża Białoruś?
 • Proszę nie obrażać Białorusi! A lepiej się zająć truciem ludzi przez ustawy
  wprowadzające GMO do Polski i nie znakowanie produktów z trucizna GMO. Jak tam PSL głosował...?
 • Po co Białoruś !
  Przecież zbrodniarz komunistycznyi twórca "Kanciatego stołu" robił to wcześniej!
 • "stróże prawa" czyli granatowe cymbały
  W ten weekend ma odbyć się w stolicy wielkopolski marsz równości .
  Ciekawostką jest to, że że żyjemy(podobno) w państwie prawa w który obowiązuje polityka miłości ( tylko jakiej miłości?) a manifa pieszczochów zinaczonych, domaga się jeszcze jakiejś dodatkowej równości !
  Oczywiście tych kilkudziesięciu zinaczonych otrzyma ochronkę KILKUSET uzbrojonych po zęby "stróżów prawa" !
  Oby tylko nie doszło do tego co miało miejsce w Warszawie 11.11.2012 gdzie to ......."stróże prawa" czytaj granatowe przygłupy pobili ....kolegów w cywilkach :))))))))))

  Ciekawe czy media rządowe już mają opanowane scenariusze i GOTOWCE do przekazów w telewizorach ?
 • I po co Pan obraża Białoruś ?
  w obecnych czasach to brzmi śmiesznie,
  przygniał kocioł garnkowi !
 • A mry runa...
  Szanowny Panie Zbigniewie - prosze nie obrazac BIALORUSI.!!!
  To tu i w tej chwili rodzi sie tuskofaszyzm ! Rozbijanie patriotycznych manifestacji,manipulacje mediow,kneblowanie ust i osmieszanie oponentow
  zabieranie rodzinom dzieci,eurolandzki nacjonalizm, i tysiace innych dzialan to efekty rzadow klasy politykierow.CHamskich ,Niedouczonych POLITRUKOW
  reprezentujacych klase prozniacza,Pan podobnie jak niedouczony Jonski,pyskaty demagog Halicki czy zapyzialy Olszewski taz do niej NALEZY
  Was wszystkich nie interesuje POLSKA ,was interesuje republika kolesi,cieple fotele w zarzadach rad nadzorczych spolek a najlepiej synekury w Parlamencie Europejskim.
  Jestescie slepi,niemi czy uposledzeni,ze nie widzizcie co dzieje sie w Kraju!!
  Nie widzicie,ze ci ktorzy nastawiali za Was karku walczac z komuna,tworzac I prawdziwa Solidarnosc wegetuja czesto na krawedzi przezycia. To WY - manipulatorzy okraglego stolu,zabetonowaliscie system polityczny.Wy pilnie strzezecie by nikt z boku nie dorawal sie do bogatego stolu wladzy- boicie sie wyborow jednomandatowych i zwyklych uczciwych ludzi.Nie rozliczyliscie WSI,FOZZ-u a ostatnio autostrad,przykrywacie bzdurna wojna PO - PIS,belkotem Palikota,ciemnota Milera prawdziwa rzeczywistosc - a tak naprawde nic przeciez nie macie przeciw strumieniom pieniedzy,ktore napelniaja Wasze konta !! Pamietajcie zatem co 30 lat temu spiewal Kaczmarski: " A mury runa, runa,runa - mam nadzieje ,ze juz niedlugo,ze jeszcze tego dozyje?
 • "Standardy Białorusi corac bliżej"
  Standardy Białorusi już są tu od dawna tylko jak dotychczas były one głęboko ukryte za medialnym szumem informacyjnym przekazu tanich i nieistotnych sensacji.
  Pokazywanie zaś w negatywnym świetle Białorusi, Ukrainy i Rosji maiło wyłącznie na celu pokazania przez ten zniekształcony pryzmat manipulacji medialnych jak to w III RP jest wspaniale, i że jednak tu obowiązują zasady "państwa prawa". Ciekawe jest wzt. dlaczego w III RP nie wyjaśniono dotychczas wielkiej ilości tajemniczych zgonów przypisując je tzw. "nieznanym sprawcą" lub "samobójcy", dlaczego nie zezwolono na jawne bezprawie wymiaru "sprawiedliwości" i jak doszło do rozkradzenia gospodarki polskiej oraz wielkiej części majątku narodowego i mienia komunalnego oraz spółdzielczego????

  Pozdrawiam i Życzę Autorowi nadal dobrego humoru.
 • @Slazak 10:54:42
  po prostu tłoczą się w okół żłobu, a nam pokazują swoje dupy.

  Nigdy więcej głosu na kogokolwiek z tej bandy.
 • Oj ten antybiałoruski PiS na zlecenie zagranicy, kół NWO
  Białoruś przeznaczona jak Ukraina do kolonizacji, strzyżenia, obrabowania... jest solą w oku środowisk dla których PiS pracuje, środowisk spoza Polski. Niedawno BronKom odznaczył Sorosa. Drugie przeznaczenie to skłócenie Polski z Białorusią, a nuż jakaś wojenna w końcu będzie, jakże to spasuje braciom z USA, Izraela, przecież dla nich bezpośredniego zagrożenia nie będzie, sowiety dojdą do Odry, najwyżej zajmą kawał Niemiec i tam się zatrzymają jak w 1945. Tymczasem inni tacy załatwią Rosję od środka, od tyłu, od południa. Nic to ze Polaków po tym wszystkim będzie tylu co za Mieszka I mieszkańców jego państwa. Kogo to obchodzi z Wielkich Architektów NWO? A PiS-owi kury szczać prowadzać, a nie robić wielką politykę.

  Takich numerów jakie robi PO nie ma na pewno na Białorusi, w Rosji i Chinach, na Kubie, nawet komunistycznym Wietnamie, może Korea Północna jest bliższa standardom III RP, ale to kraj znacznie bardziej zaawansowany technologicznie. My mamy ipody do gier, oni technologie kosmiczne, atomowe, rakietowe, armię którą mogliby zająć całą Europę. Zapewne mniej mają policji, w tym sił prewencji od demokratycznej (hahaaha) III RP.

  W normalnym kraju policja nie rzuca w policje petardami, kamieniami, nie prowokuje zajść żeby następnie delegalizować zgromadzenie i MASAKROWAĆ, przecież tam groziło ludobójstwo, ludzie by się potratowali, 100 tys ściśniętych ludzi w pułapce, trochę paniki i parę tysięcy trupów byłoby. Policja ma chronić marsze, a nie rozbijać!!! Gestapo!!! Gorsi od zomo, bo wtedy było jasne co jest grane.

  Poza tym znamy tylko kawałek tej układanki, zapewne na usługach policji były bojówki też spoza policji. Nawet najgłupszy kibol wiedział że na tym marszu nie można dymić, rzucać czymkolwiek w policję, bo tylko na to czekają i wkroczą pełną siłą, tysiącami żółwi masakrując marsz, a jednak byli tacy co rzucali. Głupota? Nie sądzę, oni robili swoje zapewne na zlecenie policji, służb, może byli opłaceni. Poza tym mogli to być także lewacy. Zatrzymali "faszyzm"? Zapowiadali to? Nie stać ich na takie numery po sprowadzeniu w tamtym roku uzbrojonych bojówek niemieckich?

  Ufundujmy fundusz z nagrodami za cenne informacje potwierdzone i dowody na prowokacje policji na zlecenie PO, bo polecenia musiały iść z rządu, ze służb.
 • WSIO-ESBECKA AGENTURA SZCZUJE NARODOWĄ PRAWICĘ NA PIS !!!!!!:((((
  .
  Wsiowo-Esbeckiej POdstępnej propagandzie udało się napuscić

  część narodowej prawicy na PIS !!!

  Jak widać na załączonym obrazku :)) wszystkiemu winny jest PIS :)))

  i dlatego część narodowców na Marszu atakowała słownie PIS w taki sam

  sposób jak atakowała tuskomatolski, bandycki reżim, który używa

  policyjnych, lewackich i niemieckich bandytów do rozpędzania

  Polskiego Marszów Niepodległości.

  Nie dziw więc, że wielu PIS-owskich polityków nabrało dystansu do

  ostatniego Marszu i do niektórych narodowowych przwódców.


  PS
  Wszystkim NARODOWCOM powinno wreszcie zaświtać w głowach,

  że sami bez PIS-u nie dadzą rady wywalczyć WOLNEJ POSLKI,

  że stawianie PIS-u na równi z komunistyczną okragłostołową bandą

  to wymysł WSIOWO-ESBECKIEJ AGENTURY !!!!!

  PIS jako partia parlamentarna może walczyć tylko parlamentarnymi

  metodami z POLSZEWICKO-KOMUNISTYCZNYM OLIGARCHICZNO-

  MEDIALNYM REŻIM mającym gigantyczne wsparcie finasowe i moralne

  wrogiej zagranicy - i PIS walczy i odnosi sukcesy !!! - Patrz udowodnie

  ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO dzięki parlamentarnej komisji Macierewicza.

  to gigantyczny sukces !!!

  i dlatego zaszczuwany jest przez oficjalny gigantyczny medialny przemysł

  nienawiści a także przez Wsiowo-Esbecka Agenturę podstępnie sączącą

  nienawiść do PIS-u chciażby z pomocą "niezależnych" internetowych portali.


  REŻIM, UBEKISTAN i WROGA ZAGRANICA dobrze wiedzą, że

  tylko WEWNETRZNIE SKŁÓCONA i ŻRĄCA SIĘ PRAWICA daję

  im możliwość, kontynuacji likwidacji Państwa Polskiego. !!!


  Atakujcie tak dalej PIS to wkrótce zachęcony tym REŻIM wprowadzi

  stan wojennych (pilnie nad tym pracuje) - z pomocą czołgów być może

  bundeswery weźmie naród za mordę a resztki sejmowej opozycji

  skarze na długoletnie więzienia albo napuści na nich seryjnych samobójców.
 • Panie Autorze...
  chyba raczej nie zbliżamy się do Białorusi a do... Stanów i Kanady, jak to opisał jeden z naszych Kolegów blogerów, mieszkający właśnie w Kanadzie. Białoruś nie jest zadłużona u światowej lichwy, potencjał gospodarczy (80ty na świecie) pracuje dla Białorusi (nie dla Globalistów) więc chyba w związku z tym Białorusini mają mniej powodów do wychodzenia na ulice niż Polacy.
  P.S. Polska miała kiedys 12ty potencjał na świecie, czy Pan Poseł może wie, które miesjce Polska zajmuje obecnie?
 • @oleg 14:17:36
  Dobry film.

  Natomiast Łazarewiczowi nie tytuł hieny roku się należy ale zupełnie inny, bo w tym wypadku użycie słowa hiena jest obraźliwe dla tych zwierząt i wszelkich innych zwierząt również.

  Pozdrawiam.
 • @Zbigniew-Grzymski 13:57:28
  PIS... prawica?
 • @Jan Paweł 14:52:32
  Proszę jednak do podliczeń tego potencjału nie brac zakładów które tylko położone są w Polsce ale niestety juz nie są polskie, no i oczywiście potencjału... handlowego hipermarketów (w sensie obrotu gospodaczego), bo jak wiemy z takiego handlu z Polsce pozostaja tylko gołe, głodowe pensje
 • Panie Autorze...
  proszę poczytac o Bibliotece Narodowej w Białorusi, jednej z największych na swiecie:
  http://marucha.wordpress.com/2012/11/12/biblioteka-narodowa-bialorusi/
 • @Jan Paweł 14:52:32 - Nie Siej Komunistycznej Propagandy !!!
  .
  Jan Paweł:
  ".....Polska miała kiedys 12ty potencjał na świecie, czy Pan Poseł może
  wie, które miesjce Polska zajmuje obecnie?.......
  .....Białoruś nie jest zadłużona u światowej lichwy, potencjał gospodarczy
  (80ty na świecie) pracuje dla Białorusi ......chyba w związku z tym Białorusini
  mają mniej powodów do wychodzenia na ulice niż Polacy."
  ================================================

  Komunistyczna PRL z jej zasr..ym :)) potencjałem gospodarczym

  to huty i stalownie produkujące stal na ruskie czołgi oraz głód i smród

  w ciasnych domach głodujących Polaków stojących w kilometrowych

  kolejkach za pasztetową wyprodukowaną z makulatury !!!:)

  To półdarmowa produkcja statków rybackich dla ruskich, których

  stocznie produkowały wyłącznie okręty dla agresywnej

  sowieckiej floty. To produkowanie, mięsa, kosmetyków, ubrań i obuwia

  wyłącznie na sowiecki rynek za złodziejską zapłatą w postaci uzbrojenia,

  zapałek, rud żelaza i ropy !!!:))


  Notabene:

  Dzisiaj ci sami POkomuniści zbudowali POdobną zalezność POlskiej

  Gospodarki ale tym razem od niemiec !!!

  POlska Gospodarka fukcjonuje tylko dzięki niskopłatnym (Tuske:

  "Polska będzie drugimi Chinami" ) zamówieniom przemysłu niemieckiego

  na podzespoły do markowych, niemieckich produktów !!!!


  PS
  Odnośnie Białorusi - jest perfidnym i bezczelnym pluciem w twarz

  Białorusinom bitym i wpędzanym do więzień za demostrowanie

  przeciw rezimowi Łukaszanki - mówienie, że "mają mniej powodów do

  wychodzenia na ulice niż Polacy" !!!
 • @
  Atakujecie tego, ktory napisal artykul, zamiast atakowac tego, kto organizuje grupy zamaskowanych (chyba ze wstydu) terrorystów.
 • @Zbigniew-Grzymski 15:30:39
  PiS to prawica, tyle że w knesecie.. mylą polską rację stanu z obcą, nie idą one w parze, jak to próbują wszystkim wmówić. Aby mogły zaistnieć pozytywne zmiany w Polsce, to: "Wszyscy won!", nie pomijając gospodarza tego bloga.
  Najpierw myślałem że jesteś oszołomem, myliłem się, takich fantyków nie ma. Ty musisz mieć profity z tego, że PiS jest na scenie politycznej...
 • @Zbigniew-Grzymski 15:21:34
  szanowny panie, niestety nie mogę pogratulowac panu świadomości, ponieważ brakuje jej z jakies 20 lat. Troche mnie to dziwi, ponieważ świat odkrył sie już na tyle, że zaczyna byc czytelny także dla tych -jakby- mniej zainteresowanych. Przecież nie wstrzyma pan tego Wybuchu Świadomości, który wyraża się chociażby tymi wszystkimi ostatnimi Marszami. Żeby to jeszcze bardziej czytelnie panu zobrazowac, to wydaje mie się że pan pozostał na etapie haseł typu: "precz z komuną!, precz z komuną"...
  Może jeszcze bardziej obrazowo: czy należało sprzedac hutę obcym, tylko dlatego, że produkowała blachy do czołgów?
  Proszę pana, prowadzi pan bloga, byc może czytaja to ludzie młodzi których pan wychowuje... ja z pana świadomością, nie wziąłbym na siebie takiej odpowiedzialności
 • @Zbigniew-Grzymski 15:30:39
  Proszę pana, prosze pomyslec: skoro huta produkaowała blachy do czołgów, to nie była to jakaś tam partaniana a porządna stal i porządne balchy. Tak było z większoscia polskiego potencjału gospodarczego. Coś musiało decydowac o tym 12tym miescu Polski na świecie.
  P.S. niektórzy mówia że to było nawet 10te miejsce...:-) Więc chyba jednak POLAK POTRAFI...
  Pozdrawiam i życzę: mniej kompleksów!
 • Panie pośle!
  "Zapomniał" Pan skomentować w moim wątku:
  http://normalny.nowyekran.pl/post/80024,sld-owscy-bandyci-probowali-podpalic-polske-na-szczescie-wiekszy-bandyta-jest-juz-znany
  (nie tylko w tym zresztą!)

  No i "zapomniał" Pan odpowiedzieć na priv ...

  Pozdrawiam
 • @oleg 13:55:06
  PiSowi za to nie przeszkadza "demokratyczny" Izrael właśnie kolejny raz wyrzynający Palestyńczyków. Właśnie taki status mamy w III RP, Palestyńczyków. Strzela się do nas jak do kaczek, wiesza, morduje, prześladuje.

  Kto oddał władzę tym popaprańcom z PO w 2007 roku dając im w prezencie okazję do zaostrzenia rezimu III RP? Kaczyński powinien sobie przemyśleć co właściwie zrobił po 2005, jak zmarnowaliście dziejową okazję znacznie większą niż była w 1992.

  Idziemy wzorem Węgier, jeżeli PiS to taki powiedzmy Fidesz, to RN będzie po części Jobbikiem. Żadna strona nie odpuści, zjednoczenie nie jest możliwe, najwyżej rozejm status quo.
 • @Marek Kajdas
  "Idziemy wzorem Węgier, jeżeli PiS to taki powiedzmy Fidesz, to RN będzie po części Jobbikiem."

  Panie Marku. A gdyby się tak dokładniej przyjrzeć, to nie okazało by się, że te różnice są bardziej propagandowe niż programowe, światopoglądowe i systemowe? Wtedy dałoby się współdziałać przeciwko bolszeickim rządom ...
 • @Zbigniew-Grzymski 15:21:34
  Proszę pana, przeczytałem jeszcze raz pański komentarz i z przykrością musze stwierdzic że jest to nie tylko rażacy brak świadomości ale przede wszystkim MANIPULACJA!. Otóż te budowane mieszkania, moze nie były jakimis tam apartamientami, ale z całą pewnością były to komfortowe (jak sie wtedy o nich mówiło) mieszkania z łazienkami, ciepłą wodą itd, itd i co najwazniejsze, wszystkich było na nie stac. Zaś ta pasztetowa z "makulatury", jak się pan wyraził, była zdrowsza od tej produkowanej obecnie. Polskie wędliny miały swoja tak wielką markę, że wyjeżdżający na Zachód procownicy państwowych masarni otwierali swoje masarnie i sa zamożnymi obywatelami (znam przypadek polskiego masarza, który jest tam milionerem). Więc proszę, BEZ MANIPULACJI
  P.S podaje adres strony interentowej tego masarza pochądzącego ze Śląska:
  http://www.metzgerei-magiera.de/
  Wg mnie jest pan podstwionym manipulatorem
 • @Zbigniew-Grzymski 13:57:28
  Moim skromnym zdaniem, dziś nikt w miare rozgarniety, nie zbuduje nowego ruchu bez aktywności Pisu, bo za pomocą czarodziejskiej różdżki nie zmienimy światopogladu milionom obywateli, trzeba nie rewolucji ale dobrych założeń taktycznych, gdyby nie historyczne zaległości sanacja/endecja, dziś Pis i RN rozmawialiby o przejęciu władzy i uwolnieniu Polaków od katów koalicyjnego PO-PSL przy akompaniamencie RP i SLD.
 • @Zbigniew-Grzymski 13:57:28
  PISki szczekają a karawana dalej jedzie

  Całe szczęście że nie powstała jak narazje ARMIA EUROPEJSKA ZA KTÓREJ STWORZENIEM BYLI KACZYŃSCY
 • @Jan Paweł 17:55:20 - Zapiekły Komuchu Nie Rób z Tego Forum Dziennka Telewizyjnego :)))))
  .
  Jan Paweł:
  ".........pański komentarz i z przykrością musze stwierdzic że jest to nie tylko
  rażacy brak świadomości ale przede wszystkim MANIPULACJA!. Otóż te
  budowane mieszkania, moze nie były jakimis tam apartamientami, ale z całą
  pewnością były to komfortowe (jak sie wtedy o nich mówiło) mieszkania z

  łazienkami, ciepłą wodą itd, itd i co najwazniejsze, wszystkich było na nie
  stac. Zaś ta pasztetowa z "makulatury", jak się pan wyraził, była zdrowsza
  od tej produkowanej obecnie. Polskie wędliny miały swoja tak wielką markę,
  że wyjeżdżający na Zachód..........."
  ==================================================

  Esbecki Propagandzisto nie rób z tego forum, załganego PRL-owskiego

  Dziennika Telewizyjnego :)) albo komuszej TVP-Historii propagującej

  PRL :))) albo esbeckich tefauenowych Faktów :)) albo michniczego GWna :))


  Prawda jest jedna i znają ją starsi Autentyczni Polacy (a nie ruscy esbecy

  i pzpr-owcy), których jest już niestety coraz mniej:


  Otóż w PRL był głód !!!!!! Setki tysięcy ludzi głodowało !!!

  Ludzie nie mieli często pieniędzy na chleb "do pierwszego" !!!! -

  a ci co mieli musieli godzinami stać w kilometrowych kolejkach np.

  za czerstwym, paskudnym chlebem (na prowincji często go brakowało!

  tak jak i ziemniaków !), za papierem toaletowym, za rajstopami,

  za ochydną szynką z odrzutu z eksportu, za pasztetową robioną z

  makulatury, za kośćmi na rosół. itp. itp.

  Na mieszkanie - ciasną komórkę o bardzo niskim standardzie

  ludzie czekali po 20 lat !!!

  Bez czekania dostawali esbeccy i pzpr-owscy funkcjonariusze.

  Spółdzielnie mieszkaniowe były zmuszne przekazywać do MSW

  20 procent nowowybudowanych mieszkań !!! A w budownictwie

  mieszkaniowym PRL była na ostatnim miejscu w Europie

  nawet za Albanią !!!

  Na samochód, zepsutą (nowe samochody były zepsute i trzeba było je

  od razy reperować :))) zabawkę - "malucha" - Polacy czekali po zapłaceniu

  5 lat !!! Esbecy dostawali od zaraz !!! Albo kupowali sobie w Pewexie

  Fiata 125P !!! bo premie za pałowanie i mordowanie płacono im w

  dolarach !!!.

  Gospodarka w PRL była typową "gospodarką wojenną" na usługach

  ludobójczej sowieckiej zbrojącej się rosji !!!

  Polskie Stocznie musiały zaopatrywać sowiecką rosję w statki rybackie,

  np. trawlery, przetwórnie itp., statki transportowe np. kontenerowce

  typu Ro-Ro. ALe produkowały tylko kadłuby !!!! - Kosztowne dolarowe

  wyposażenie (70 % ceny statków) PRL musiała na swój koszt sprowadzać

  z Zachodu !!!! Za to ruskie płaciły Polakom UZBROJENIEM, zapałkami,

  rudami i ropą. I tak było ze wszystkimi gałęziami przemysłu, które

  zaopatrywały sowiecką złodziejską rosję w mięso, kosmetyki, komputery

  ubuwie i odzież !!!!! - i taka jest prawda !!!

  POLACY ŁOŻYLI NA BANDYCKĄ ZBROJĄCĄ SIĘ ROSJĘ A SAMI

  GŁODOWALI !!!!!!

  Natomiast dobrze żyło się ok. 5 milionom "ruskich kapo" (z rodzinami) -

  - komunistycznej huncie - wysokim funcjonariuszom-aparatczykom z PZPR,

  funcjonariuszom SB (patrz rodzice obecnej preziowej :))) , MO,

  donosicielom TW SB, funkcjonariuszom-propagandzistom TVP, RP , PAP,

  kadrze rosyjskiego LWP - To byli najcześciej ruso-żydo-komuniści nasłani

  przez zaborcę - sowiecką rosję !!!

  Było też dużo zdrajców - sługusów rosji tak jak i dzisiaj udających patriotów

  i nawołujących (POdobnie jak dzisiaj) do przejaźni z ludobójczym i

  barbarzyńską rosją wówczas sowiecką - !!!:))
 • Jakie posunięcie wykonał J. Kaczyński gdy miał władzę,
  by znautralizować skutki wrogiego przejęcia władzy w Polsce?
 • @Zbigniew-Grzymski 19:13:16
  No widzi pan, ja jakos także pamiętam te czasy. Owszem nie było może jakiegoś zbytniego dostatku, ludzie żyli skromnie, ale jakos nie przypominam sobie by ktos głodował. Owszem w czasach kartkowych były i kolejki w sklepach i puste półki i wtedy byc może gdzies tam rzeczywiście było gorzej. Ale czy nie przyszła panu do głowy taka myśl (bo ja słyszę to już od kolejnej osoby), że te wszystkie braki, te puste sklepy itd, itd były po to by ten wygłodzony Naród przewrócił ten 12-ty potencjał na świecie, po to by przede wszystkim nie szpecił na światowych rynkach inwestycyjnych? Wiele na to wskazuje, że polska gospodarka w tamtych latach BYŁA SABOTOWANA. Mówią to ludzie którzy byli przy tym bardzo blisko. WYGŁODZONY NARÓD MIAŁ PZREWRÓCIC "KOMUNĘ" i... ODEJŚC... własnie odchodzi...
  A tacy ludzie jak pan do dzisiaj nie pokapowali o co w tym wszystkim chodziło... Proszę pana!!! jak mógł głodowac Naród który odbudował POLSKĄ WIEŚ!!! WIEŚ KTÓRA ZA GIERKA ODŻYŁA JAK NIGDY PRZED TYM! więc wypraszam sobie panskie inwektywy, bo nie reprezentuje pan nawet poziomu budki z piwem i to zarówno pod wzgledem intelektualnym jak i ogłady!
 • @Zbigniew-Grzymski 19:13:16
  przepraszam, cofam co poprzedni napisałem, jesteś jednak OSZOŁOMEM.. głupi nie jesteś, aby być aż tak zmanipulowanym, co jest z Tobą????? wiem, wiem, pieniążki nie śmierdzą. Nawet ostatnio moja żona stanęła w obronie presstytutek; "no bo przecież na kredyt hipoteczny trzeba zarobić.." Zrozum w końcu jedno, ruscy wyrządzili nam więcej szkód niż amerykańce, bo z nami graniczyli!! Odnieś się proszę do knesetu,, http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x9o9m08F5AE
 • @wk..ny 21:33:50
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x9o9m08F5AE
 • Polecam i pozdrawiam..i prosze powiedzieć o GMO
  http://www.youtube.com/watch?v=PTrvzRcNnhg&feature=my_liked_videos&list=LL7ZTAvE6zsLnWlvbw3rrILQ
 • @Jan Paweł 20:09:07 - W ZBRODNICZYM PRL POLACY GŁODOWALI !!!
  .
  Jan Paweł:
  "...czy nie przyszła panu do głowy taka myśl (bo ja słyszę to już od kolejnej
  osoby), że te wszystkie braki, te puste sklepy itd, itd były po to by ten
  wygłodzony Naród przewrócił ten 12-ty potencjał na świecie,......
  .....................
  jak mógł głodowac Naród który odbudował POLSKĄ WIEŚ!!! WIEŚ
  KTÓRA ZA GIERKA ODŻYŁA JAK NIGDY PRZED TYM! ......"
  =====================================================

  Sowiecka rosja wprowadzając siłą komunizm w Polsce po 1945 roku

  spowodowała w niej potworną zapaść ekonomiczną i cywilizacyjną.

  System sowiecki to "gospodarka wojenna" !!! - w której tylko uzbrojenie

  i wyposażenie dla wojska było produkowane na jako takim poziomie !!!

  Produkcja konsumpcyjna, rolnictwo i przemysł lekki w ogóle się nie liczyły !!!

  Potrzeby ludności były totalnie ignorowane a potworna propaganda,

  wmawiała ludziom, że sami są sobie winni ponieważ źle pracują :)))

  Centralnie sterowany przemysł produkował nie według potrzeb ludności,

  ale według planowanego widzimie tępych aparatczyków w KC PZPR :)))

  dla których przemysł ciężki - czytaj zbrojeniowy, tak jak Moskwa im

  nakazywała był najważniejszy !!!

  Do tego piorąc Polakom mózgi przez pół wieku ruso-żydo-komuniści

  wychodowali z nich w 70 procentach zdemoralizowanych

  Homo-Sovietikusów !!!!

  Pomimo terroru, niedostatek był tak silny, że wybuchła Solidarność !!!!

  którą jednak esbecka agentura na czele z Bolekiem, Geremkiem, Michnikiem

  Kuroniem itp. potrafiła sprowadzić do "parteru" :)))


  Niepodważalną PRAWDĄ, której nie zakrzyczy ubekistańska

  łże-propaganda jest, że

  W PRL setki tysięcy ludzi głodowały !!! - i to jest fakt !!!

  A propaganda była taka sama jak obecnie !! - Gierek jechał na długach

  zagranicznych bo sowieci mu pozwolili aby rozbudował przemysł

  hutniczy i stalowniczy !!! - Tylko na samą Hutę Katowice każdego

  Polaka (łącznie z niemowlęciami) zadłużył ten debil na 1000 dolarów !!!

  Bo kacap potrzebował stali na czołgi !!!

  Eksperymenty Gierka z Agrokopleksami i innymi oszustwami to było

  załgiwanie społeczeństwa - podczas gdy gigantyczne, tajne transporty

  mięsa od okradanych i prześladowanych rolników indywidualnych

  szły do rosji !!!!!

  Tylko ktoś należący do wsiowo-esbeckiej mafii może promować

  ówczesny sowiecki i zbrodniczy PRL - którego potworna zapaść

  cywilizacyjna i gospodarcza skutkuje obecną katastrofalną sytucją

  w Polsce !!!
 • @Zbigniew-Grzymski 23:33:07
  staram się zrozumiec pana intencje, ale jakoś nie mogę do tego dojśc. Juz nie wiem czy to jest manipulacja, czy zła wola, czy cokolwiek innego. Prosze pana, przemysł lekki jak najbardziej był w Polsce rozwijany. I tak przemysł elektroniczny był realizowany w zjednoczeniu UNITRA (chociażby takie zakłady jak: Diora, Kasprzak, Tonsil i wiele innych. Polska elektronika była wysoko notowana w zachodnich katalogach). Profesjonalna elektronika, automatyka, informatyka realizowana była w zjednoczeniu MERA (takie zakłądy jak ELWRO, KFAP, LUMEL, Radmor IMM potem ISS i wiele, wiele innych) Inne rozwiniete przemysły: maszynowy, włókienniczy (chociazby słynny Lentex, cała Łódź włókeinnictwem stała i nie tylko Łódź), Produkacja pzremysłu lekkiego (chociażby tylko Wólczanka, słynny Bytom, Odra Słubice i zownu wiele, wiele innych) przetwórstwa warzyw i owoców (chyba wszyscy znamy Winiary, Tarczyn, Hortex, Krakus, Włocławek, Tolkmicko, Pudliszki i wiele, wiele innych). Przemysł połowów morskich (wiele, wiele przedsiebiorstw jak chociazby Dalmor). Przemysł metalowy jak chociażby Olkusz, Bydgoszcz (rowery)... Można by tak wyliczac i wyaliczac i dalej wyliczac... a przeciez równolegle rozwijały sie już prywatne segmenty całych gałęzi różnych przemysłów...
  Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ JEST PAN MANIPULANTEM, BYC MOŻE NAWET PŁATNYM, BO ZAWZIĘCIE PAN MANIPULEJE TAMTA RZECZYWISTOŚCIĄ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31